איך משפיעה נפילת המניה של חברת טבע על שוק ההון?

אחרי שפורסמו הדו”חות השנתיים של “טבע” באוגוסט השנה, היה ברור – החברה רושמת הפסדים והמניה שלה שוב צוללת. כאשר תאגיד ענק כמו זה מאבד מערך המניה, יש לכך השפעה מכרעת גם על שאר השוק וגם על המשקיעים, שמאבדים כל מוטיבציה להשקיע במניה שלא רק שלא תביא רווחים אלא גם תגרום להפסדים משמעותיים בערך הכסף שלהם.

התרסקות שוק ההון – עניין צפוי

נפילה של מניית טבע היא רק חוליה אחת בשרשרת ההתרסקות של שוק ההון ואובדן הפופולריות שלו לטובת שוק הנדל”ן הזר. הקהל מצביע ברגליים וכאשר מקום אחד לא רווחי, המשקיעים עוברים למקום אחר, במקרה זה לחו”ל, לרכוש נדל”ן ולהשכיר אותו. אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, טוען שמאז התרסקות המניות של טבע, פונים אליו רבים כדי לפתוח תיק השקעות ולהיעזר בשירותיו כדי למקסם ולייעל את התשואות מנדל”ן, שכידוע פחות מושפע מתהפוכות בעולם.

כן, נדל”ן לא מושפע מרפורמת הבריאות האמריקאית והוא גם לא מושפע מהבחירות. ערך הנדל”ן יציב ועולה עם השנים וכך מספק למשקיעים תשואות סולידיות וקבועות, המאפשרות להם ליהנות מהכנסה פאסיבית שיוצר עבורם הכסף המושקע, בעזרתו של אורן קובי.

העדפה ברורה – משקיעים בנדל”ן זר

העדפה לשוק הנדל”ן על פני שוק ההון היא ברורה – מי היה רוצה שהכסף שלו ילך לטמיון? אף אחד. ולכן ככל שזה נוגע להשקעות חכמות – צריך קודם כל לקחת בחשבון גם את עניין השלווה הפנימית של הלקוח. אם הלקוח יודע שהוא בידיים טובות ואין לו מה לדאוג, כך הוא ישמח להשקיע את כספו ולחיות חיים רגועים, ללא לחץ. מה שנשאר לו זה רק להמתין שהתשואות יזרמו לחשבון הבנק שלו, כאשר בדרך כלל הליך זה קורה תוך זמן קצר.

מה הן 5 הערים האטרקטיביות להשקעה באירופה?

אם גם אתם החלטתם להשקיע בנדל”ן מעבר לים, עליכם ללמוד את הנושא לעומק. חשוב להבין כי עולם הנדל”ן הוא דינמי ונתון לשינויים רבים. יעדים באירופה שנחשבו בעבר לדבר החם ביותר, היום כבר אינם נמנים בין הערים האטרקטיביות להשקעה. לכן מומלץ לפנות לאורן קובי, איש הנדל”ן המנוסה בהשקעות נדל”ן מעבר לים, כדי לקבל ייעוץ מקצועי והמלצות היכן כדאי להשקיע. בעזרתו ניתן לאתר יעדים אטרקטיביים במיוחד וליהנות מתשואה גבוהה ומהשקעה חכמה ברמת סיכון נמוכה. להמשיך לקרוא מה הן 5 הערים האטרקטיביות להשקעה באירופה?

מה הופך ערים אירופיות ליעדי השקעה אטרקטיביים?

ישראלים רבים משקיעים את כספם ברכישת נכסים מניבים מעבר לים בשנים האחרונות. התהליך לקניית נדל”ן בחו”ל מצריך ידע בסיסי לפחות, עם אופציה להעזר בגורמים מקצועיים (אנשי מקצוע, חברות מתווכות), בכדי למנוע עיכובים או פיצוצים עתידיים בעסקאות.

להמשיך לקרוא מה הופך ערים אירופיות ליעדי השקעה אטרקטיביים?

נזקי טבע נרחבים והשפעתם על מחיר הנדל”ן

ההוריקנים ורעידת האדמה האחרונות בארה”ב וסביבותיה הותירו את המשקיעים ברחבי העולם תוהים מה ההשפעה של נזקי הטבע על מחירי הנדל”ן. האם באזורים מוכי האסון מחירי הנדל”ן ירדו, מה יעלה בגורלם של דיירי הבתים שנהרסו או הוצפו – ומי ישלם על כל הנזקים הללו? חברות הביטוח או הממשל האמריקאי? התייעצנו עם אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים ונרגענו.

להמשיך לקרוא נזקי טבע נרחבים והשפעתם על מחיר הנדל”ן

ורשה – יעד הנדל”ן העתידי של קהל המשקיעים

משקיעי נדל”ן מרחבי העולם משקיפים אל עבר יעדים אטרקטיביים בערי אירופה, בעיקר בחלקה המזרחי של היבשת. פולין ועיר הבירה שלה ורשה, תופסות כותרות בשנים האחרונות ונראה כי מחירי הנדל”ן שצנחו במדינה לפני מספר שנים, החלו לטפס חזרה. אורן קובי, יזם נדל”ן פעיל בחו”ל, מדבר על הכוכבת החדשה באירופה.

להמשיך לקרוא ורשה – יעד הנדל”ן העתידי של קהל המשקיעים

שוק הנדל”ן בישראל ב-2017 – איפה כדאי להשקיע את הכסף?

מספר עסקאות הנדל”ן השנה ירד, והריבית על משכנתאות, שממשיכה לגדול, מטפסת וצפויה להקטין את הביקושים, גם בקרב הזוגות הצעירים וגם בקרב משקיעי הנדל”ן.

להמשיך לקרוא שוק הנדל”ן בישראל ב-2017 – איפה כדאי להשקיע את הכסף?

ההצלחה המסחררת של שוק הנדל”ן בספרד מספקת למשקיעים 10% תשואה בשנה

אחרי שמונה שנים של משבר, שוק הנדל”ן בספרד חוזר לצמיחה, בין השאר בשל בנייה על גגות בתים, ומספק למשקיעים בו תשואה שנתית של 10% בשנה – מדובר בעלייה משמעותית נוכח השנים האחרונות.

להמשיך לקרוא ההצלחה המסחררת של שוק הנדל”ן בספרד מספקת למשקיעים 10% תשואה בשנה

בברלין תרוויחו יותר על הדירה שלכם

לא מעט נכתב על ברלין כיעד הפופולרי ביותר להשקעות באירופה. זו השנה השלישית בה ברלין מציגה נתונים מרשימים בכל הקשור לנדל”ן בעיר והמשקיעים הישראלים מוצאים בה יעד אטרקטיבי במיוחד. אבל לפני הכל, מה צריך לדעת לפני שמשקיעים?

להמשיך לקרוא בברלין תרוויחו יותר על הדירה שלכם

המדינה נגד משקיעי הנדל”ן

savings-891347_640

משרד האוצר מערים כבר תקופה ארוכה קשיים על משקיעי נדל”ן בישראל. הקשיים מתבטאים ביצירת הגבלות, חקיקת חוקים ועוד, אשר פוגעים באטרקטיביות הכלכלית בנדל”ן הישראלי. “לא סתם אנו רואים עלייה בכמות המשקיעים הישראלים מעבר לים”, מציין אורן קובי, יזם נדל”ן וותיק בתחום, אשר פועל בחו”ל בשנה האחרונה.

להמשיך לקרוא המדינה נגד משקיעי הנדל”ן

אילו תעשיות נחשבות לחזקות ולמשפיעות על אורח החיים בגרמניה?

berlin-1882401_640

אזרחי גרמניה נהנים מאיכות חיים גבוהה, לכן אין זה פלא כי מהגרים רבים מבקשים לגור במדינה המערבית המובילה. הכלכלה של גרמניה נחשבת לאחת היציבות והחזקות ביותר בעולם, ולמרות כל המשברים הכלכליים בשנים האחרונות ועל אף גלי ההגירה למדינה, הכלכלה ממשיכה להתרחב ולצמוח. למעשה, ישנם ענפי תעשייה בגרמניה המשפיעים ישירות על אורח החיים של אזרחי המדינה ועל איכות החיים שלהם. כולם מכירים את תעשיית הרכב ומותגי היוקרה הגרמניים, אך יש תעשיות נוספות התורמות לאיכות החיים הגבוהה, ביניהן תעשיית ההיי-טק, התקשורת, מוצרי החשמל, הריהוט ועוד. להמשיך לקרוא אילו תעשיות נחשבות לחזקות ולמשפיעות על אורח החיים בגרמניה?