מעוניינים להשקיע בארצות הברית? הנה הערים שמומלץ להשקיע בהן

מחקר שערכה פירמת ראיית החשבון העולמית PWC בקרב מעל אלף גורמי נדל”ן בארצות הברית וקנדה, בחן אילו ערים בארה”ב מומלצות להשקעה.

להמשיך לקרוא מעוניינים להשקיע בארצות הברית? הנה הערים שמומלץ להשקיע בהן

חברת PWC בדקה וקבעה: “ברלין מציגה את נתוני הצמיחה המרשימים באירופה”

מה הופך את ברלין ליעד החם בהשקעות נדל”ן באירופה? לעיר אומנם יש יתרונות רבים, אך איך אפשר לדעת בוודאות שמדובר בהשקעה כדאית?

להמשיך לקרוא חברת PWC בדקה וקבעה: “ברלין מציגה את נתוני הצמיחה המרשימים באירופה”

ברלין עולה על מפת ההשקעות של הישראלים

כל כמה שנים, מתעדכנת מפת ההשקעות בקרב ישראלים, המאוסים מאפיקי ההשקעות הלא משתלמים בישראל. “בשנים האחרונות, עלתה ברלין על מפת ההשקעות, כתחליף הראוי ביותר להשקעות פיננסיות ובתחום הנדל”ן”, סבור אורן קובי, יזם נדל”ן הפועל בשוק הגרמני בשנים האחרונות.

להמשיך לקרוא ברלין עולה על מפת ההשקעות של הישראלים

פרוייקט אטרקטיבי חדש בהוד השרון

לוגו חדש שביל התפוזיםא.ר. לוגיסטיק נדל”ן גאה להציג את פרוייקט שביל התפוזים. מתחם שביל התפוזים נמצא בסמוך לנכס הנדל”ני המתפתח של הוד השרון, שהפכה לאחת הערים הנחשקות בישראל. הקרקע מוגדרת כאזור פיתוח עירוני והיא נמצאת בסמוך לשכונת מגורים ותיקה בבניה נמוכה וצמודת קרקע.orange-tree-1117510_1920 מדובר בתוכנית הכוללת כ-600 דונם לפיתוח שתיצור רצף אורבני לשכונות הקיימות בסביבה. אל תפספסו הזדמנות נדל”נית שכזו, באחת הערים היותר מושכות לרכישת קרקעות. מדובר בעיר מתפתחת שקרובה לכל הערים המרכזיות ולמרכזי עבודה גדולים.

 

 

מדוע השקעה ורכישת קרקע חקלאית טובה יותר מהשקעות אחרות?

שוק הנדל”ן בישראל סובל בשנים האחרונות מחוסר יציבות ומאפשרויות מוגבלות לגדול, להתפתח ולהרוויח. אבל במבט מעמיק יותר, דווקא ישנו תחום ייחודי בתוך עולם הנדל”ן, שמכיל אפשרויות בלתי מוגבלות ופוטנציאל רווח אדיר, הלוא הוא תחום ההשקעות בקרקעות חקלאיות.

קרקעות חקלאיות לרכישה
השקעה בקרקעות חקלאיות

כאשר בוחנים את ההבדלים בתשואות ובהון הסיכון, בין השקעות נדל”ן לבין השקעות בקרקעות חקלאיות, ניתן לראות יתרונות רבים לטובת הקרקע החקלאית. כמו כן, ההשקעה בקרקע החקלאית לעיתים תהיה עדיפה מהשקעות פיננסיות, שלא בתחום הנדל”ן, כמו השקעות בשוק ההון ובמיזמים שונים.

מהי השקעה בקרקע חקלאית?

רבים נוטים לחשוב כי יוקר המחייה הוא הגורם העיקרי לכך שהדיור בישראל אינו בר השגה. כמובן שיוקר המחיה הוא גורם משמעותי, אך המחירים הגבוהים של הדירות לרכישה, נובעים ממחסור בקרקעות ומהיקף בניה נמוך. להמשיך לקרוא מדוע השקעה ורכישת קרקע חקלאית טובה יותר מהשקעות אחרות?

שוק הדירות להשקעה רשם עלייה של 54%

מחקר שפורסם בגלובס מראה כי שנת 2012 מאירה פנים לשוק הנדל”ן בארה”ב כאשר בנייני הדירות להשקעה מזנק בכ-54% וסך המכירות מאמיר ל 7.8 מיליארד דולר.

בשורה מרעננת לטובת משקיעי הנדל”ן בארה”ב כאשר אנו חווים התעוררות בשוק בנייני הדירות למטרות השקעה בניו יורק. שנת 2012 הביאה איתה רוח רעננה כאשר מספר העסקאות בשוק הדירות להשקעה זינקו ב- 36% ואילו מספר הבניינים למטרות השקעה שנמכרו בשנה הזו זינק ביותר מ50% בהשוואה לשנת 2011.

מתוך הכתבה בגלובס - אורן קובי
מתוך הכתבה בגלובס – אורן קובי

בשנת 2012 נרשמו 639 עסקאות שכללו 964 בנייני דירות להשקעה ברווח כולל של 7.8 מיליארד דולר. בהחלט עלייה מרשימה לעומת השנה הקודמת, אז נרשמו 470 עסקאות בהן נמכרו כמעט 680 נכסים שהגיעו לשווי של 5 מיליארד דולר בלבד.

שמעון שקורי הוא נשיא חברת אריאל נכסים שערכה את הדו”ח אשר התפרסם בתחילת השבוע באתר גלובס. לדבריו של שקורי, בשנה החולפת נרשמה עלייה בהיקף העסקאות בשוק בנייני הדירות להשקעה, ובכל חמשת הרובעים של העיר ניו יורק נרשמו רווחים חדים. הוא מעריך כי הגורמים  הרלוונטיים לעלייה במכירות בנייני הדירות להשקעה הם עליית שכר הדירה שטיפס בצורה משמעותית והשפל של כל הזמנים בשיעור הריבית למשכנתאות.

בדוח ניתן להבחין בכמה מגמות בולטות לעין בשוק : ירידה של אחוזי התשואה בעיקר במנהטן. הביקוש לשוק בנייני הדירות להשקעה עולה על ההיצע. נכסים רבים יצאו אל השוק מחשש לעלייה במס על רווחי הון ועסקאות רבות נחתמו עם אחוזי תשואה הנמוכים מתחת ל5%. בנוסף המחירים של ברוקלין התקרבו מאוד למחירי מנהטן עם עליית שכר הדירה. בברוקלין התבצעו 173 עסקאות בשנה החולפת ובמסגרת אותן עסקאות נמכרו כמעט 260 מבנים שהגיעו לעלות כוללת של 1.55 מיליארד דולר ועלייה של יותר מ- 40% לעומת נתונים מהשנה החולפת.

משקיעים רבים ניצלו את הירידה החדה באחוזי התשואה במנהטן וברוקלין וחיפשו הזדמנויות ברובע הברונקס מה שהוביל עלייה דרמטית בהיקף העסקאות ברובע ועלייה מרשימה במחיר העסקאות למטר מרובע. גם בקווינס ניתן היה לראות ששנת 2012 הייתה שנה יציבה. הביקוש לנכסים המשיך להיות חזק, אך מספר העסקאות שבוצעו היו נמוכות יחסית עקב המחסור בהיצע.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור