משרד האוצר יטפל בחסמים בשוק הקרקעות הפרטיות

לפי כתבה שפורסמה באתר דה מרקר, משרד האוצר יטפל באיחור של 4 שנים בחסמים בשוק הקרקעות הפרטיות. בכתבה צוין כי הקמתם של עשרות אלפי דירות נמנעת עקב חסמים כמו ריבוי בעלים למשל. על כן, החליטו במשרד האוצר ליזום עידוד של בעלי קרקע למכור תמורת הטבות מס.

אורן קובי
לחצו על התמונה על מנת לקרוא את הכתבה המקורית באתר דה מרקר

למעשה כל תכניות הנדל”ן שאושרו עד כה כמו מוסדות תכנון חדשים, הסכמי־גג מול עיריות במטרה לעודד בנייה מהירה, תוכניות לשיווק קרקעות מוזלות כמו מחיר למשתכן ומחיר מטרה ומכרזי בנייה להשכרה לטווח ארוך, התייחסו רק לקרקעות בבעלות מדינה, אך מחצית מהתחלות הבניה מידי שנה מקודמות בבעלות קרקע פרטית.

במשרד האוצר מייחסים האטה זו לכמה חסמים המאפיינים את שוק הקרקעות הפרטיות, לכן, לצד יוזמותיה של הממשלה לגבי קרקעות המדינה, שתופסות את מרבית תשומת הלב הציבורית, מקדם האוצר שורה של החלטות באמצעות חוק ההסדרים, שלראשונה מאז פרוץ משבר הדיור, מבקשות לפתור את החסמים הקשים הבולמים פיתוח בקרקע פרטית.

חברת אדמה משווקת את פרויקט אדמה מול הים ומתמחה באיתור, השבחה, ליווי ושיווק קרקעות חקלאיות ברחבי הארץ.

מתוך Themarker: שיווק קרקעות חקלאיות ל-100 אלף דירות בעקבות הסכם גג

במסגרת הסכמי הגג בין משרדי הממשלה, מנהל מקרקעי ישראל וראשי העיריות, ישווקו קרקעות חקלאיות למאה אלף דירות, שאמורות לתת מענה לביקוש הרב למגורים בישראל. על פי כתבה שהתפרסמה באתר Themarker, נחתם לאחרונה הסכם הגג השלישי בראש העין, במסגרתו יתבצע שיווק קרקעות חקלאיות ל – 15 אלף דירות. 

הסכמי הגג הם יוזמה מבורכת אשר נועדה להתמודד ולספק מענה למצוקת הדיור בישראל, על ידי יצירת שיתופי פעולה בין הגורמים הממונים ויצירת תהליכי עבודה מואצים, גם יחד עם גופים שנחשבו “סרבני בניה”. המטרה המרכזית של הממשלה היא לשווק קרקעות חקלאיות אלו, במהלך ארבעת השנים הקרובות, כאשר עתידים להיחתם הסכמי גג רבים נוספים.

ההסכם שנחתם עם עיריית מודיעין נחשב לגדול ביותר עד כה, ובמסגרתו עתידות להיבנות קרוב ל-16 אלף דירות חדשות למגורים. הסכמי הגג מחייבים את המדינה לפעול גם במסגרת הקמה וטיפול תשתיות כמו מוסדות חינוך וציבור ומערכות תחבורה וביוב.

חברת א.ר. לוג’יסטיק נדלן מעניקה ללקוחותיה שקט נפשי וביטחון בזמן הרכישה של הקרקע החקלאית וגם אחריה ומלווה את הלקוח בכל שלבי הרכישה.