מתוך ‘דה מרקר’: משקיעים ישראלים מחפשים השקעות בחו”ל

1

המשקיע הישראלי מתחיל להתייאש מהשוק המקומי, ובוחן הצעות השקעה מעבר לים, כך פורסם בכתבה באתר ‘דה מרקר’.

להמשיך לקרוא מתוך ‘דה מרקר’: משקיעים ישראלים מחפשים השקעות בחו”ל

משרד האוצר יטפל בחסמים בשוק הקרקעות הפרטיות

לפי כתבה שפורסמה באתר דה מרקר, משרד האוצר יטפל באיחור של 4 שנים בחסמים בשוק הקרקעות הפרטיות. בכתבה צוין כי הקמתם של עשרות אלפי דירות נמנעת עקב חסמים כמו ריבוי בעלים למשל. על כן, החליטו במשרד האוצר ליזום עידוד של בעלי קרקע למכור תמורת הטבות מס.

אורן קובי
לחצו על התמונה על מנת לקרוא את הכתבה המקורית באתר דה מרקר

למעשה כל תכניות הנדל”ן שאושרו עד כה כמו מוסדות תכנון חדשים, הסכמי־גג מול עיריות במטרה לעודד בנייה מהירה, תוכניות לשיווק קרקעות מוזלות כמו מחיר למשתכן ומחיר מטרה ומכרזי בנייה להשכרה לטווח ארוך, התייחסו רק לקרקעות בבעלות מדינה, אך מחצית מהתחלות הבניה מידי שנה מקודמות בבעלות קרקע פרטית.

במשרד האוצר מייחסים האטה זו לכמה חסמים המאפיינים את שוק הקרקעות הפרטיות, לכן, לצד יוזמותיה של הממשלה לגבי קרקעות המדינה, שתופסות את מרבית תשומת הלב הציבורית, מקדם האוצר שורה של החלטות באמצעות חוק ההסדרים, שלראשונה מאז פרוץ משבר הדיור, מבקשות לפתור את החסמים הקשים הבולמים פיתוח בקרקע פרטית.

חברת אדמה משווקת את פרויקט אדמה מול הים ומתמחה באיתור, השבחה, ליווי ושיווק קרקעות חקלאיות ברחבי הארץ.

מתוך Mako: קרב הנדל”ן הממשלתי יוצא לדרך

המאמצים להוזיל את עלויות הנדל”ן עבור הציבור ולפתח תכניות בניה בטווח זמן קצר, הביאו ליצירה של שתי תכניות, האחת מטעם משרד האוצר והשנייה מטעם משרד הבינוי והשיכון. מהם עיקרי תכניות אלו ואיזו צפויה להועיל גם למשקיעי הנדל”ן, גם לרוכשי קרקע חקלאית וגם לקבלנים?

בכתבה שהתפרסמה באתר Mako, פורטו עיקרי התכנית של השר אריאל והשר לפיד, אשר מקבלות ביקורות חלוקות ויכולות לבשר על שינוי מיידי. התכנית של השר לפיד מציעה 0% מע”מ על רכישה של דירה ראשונה והתכנית של השר אריאל הנקראת “מחיר מטרה”, מציעה שינוי בשיטת קבלת המכרזים לקבלנים. על פי התכנית של השר אריאל, המכרז יינתן לקבלן על פי המחיר הנמוך ביותר שיציע לדירה, ולא על פי המחיר הגבוה על הקרקע כפי שנהוג היום. צעד זה יכול להועיל גם למשקיעי הנדל”ן ובמיוחד עבור המשקיעים בקרקע החקלאית, בגלל שההשקעה הראשונית בה היא נמוכה יחסית והמחיר המוצע לדירה יכול להיות בהתאם.

התכניות מקבלות ביקורות שונות ויש הטוענים כי שינוי שיטת המכרז לא יצור מלאי מספק ושהקריטריונים לרכישת דירה ראשונה ללא מע”מ, לוקים בחסר ויש לשנות אותם. כרגע שתי התכניות מקודמות במקביל, ואין לדעת אם אחת מהן תסתיים בחקיקה סופית.

חברת א.ר. לוג’יסטיק נדלן מעניקה ללקוחותיה שקט נפשי וביטחון בזמן הרכישה של הקרקע החקלאית וגם אחריה ומלווה את הלקוח בכל שלבי הרכישה.