קולנוע אופיר לשעבר הופך למתחם מגורים יוקרתי

בשבוע שעבר פורסם בגלובס כי דירות 2 חדרים אשר יישבו על שטח של 50 מ”ר יימכרו החל מסכום של 1.8 מיליון שקל, דירות 3 חדרים בשטח של 68 מ”ר יימכרו במחיר התחלתי של 2.3 מיליון שקל.

הובא על ידי: אורן קובי

ברחוב גרוזנברג בתל אביב יושב מתחם קולנוע אופיר לשעבר, בקרוב יהפוך המתחם למתחם למגורים יוקרתיים. הפרויקט ייקרא גרוזנברג 37/39 והוא יוקם על פיסת קרקע היסטורית אשר נרכשה ב-1928 על ידי משה קרסו, סבם של בני משפחת קרסו ומי שהיום הם בעלי חברת קרסו.

הקולנוע הוקם לבקשת ראש עיריית תל אביב בזמנו, מאיר דיזינגוף. הקולנוע היה אמור להוות אלטרנטיבה לקולנוע עדן. קולנוע אופיר הכיל אולם מפואר עם 1000 מושבים ותאים פרטיים ובשנותיו הראשונות הציג כנהוג בעולם, סרטים אילמים.

אורן קובי
אורן קובי – קולנוע אופיר

בית הקולנוע נסגר במהלך שנות ה-80 כמו בתי קולנוע נוספים ונהרס. מאז פעל במקום חניון. הפרויקט יכלול בנין בוטיק בן 4 קומות ו-33 דירות בנות 2 ו3 חדרים, דירות גן עם מרתף, דופלקסים, דירות גג ופנטהאוז. בנוסף צפוי לכלול הפרויקט המסקרן חניון תת קרקעי, שני חדרי אופניים וחדר כושר אשר יעמדו לרשות הדיירים.

כפי שציינו בכותרת יימכרו דירות 2 חדרים השרועות על שטח 50 מ”ר החל ממחיר 1.8 מיליון שקל, דירות 3 חדרים המשתרעות על שטח 68 מ”ר במחיר של 2.3 מיליון שקל. הפנטהאוז ישתרע על פני 160 מ”ר בתוספת מרפסת בשטח של 94 מ”ר ומחירו יעמוד על כמעט 9 מיליון שקל. האדריכל גל מרום עומד מאחורי תכנון הפרויקט.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקע חקלאית בכרכור

דמי השכירות במשרדים בתל אביב במקום ה-27 בעולם

המחיר בתל אביב עומד על 448 אירו למ”ר לתקופה של שנה וכולל הוצאות ניהול. לונדון ממוקמת במקום הראשון על 2,138 אירו.

נכתב על ידי אורן קובי מנכ”ל חברת אדמה המשווקת קרקע חלקאית בכרכור 

אורן קובי
אורן קובי – נדל”ן משרדים

מחירי השכירות בתל אביב נמצאים במקום טוב באמצע. בעשור האחרון אנו עדים לתנופת בנייה אדירה של שטחי המשרדים, המצויים באותה רמה ביחד עם לונדון, ברלין, טוקיו ומוסקבה. אך למרות הכול, מחירי השכירות אינם אסטרונומים לעומת הערים האחרות. רשת התיווך והניהול הבינלאומית wakefield & Cushman המיוצגת בישראל על ידי חברת אינטר ישראל פרסמה סקר שוק משרדים לשנת 2013 ובו דורגה ישראל במקום ה-27 בעולם מתוך רשימה של 63 מדינות בדירוג דמי השכירות למשרדים.

לעומת שוק הדיור התל אביבי שרשם עליות מחיר בשיעור של עשרות אחוזים, שוק המשרדים שמר על יציבות מאחר וההיצע היה גדול יותר. הסקר מראה כי בשנה הקרובה יעמדו דמי השכירות בעיר על 2240 שקל למ”ר – 448 אירו לשנה כולל עלויות אחזקה וניהול, בהשוואה למשל לאינדונזיה שם המחירים כמעט זהים למחירים בתל אביב בעקבות מחסור בשטחים איכותיים למשרדים. הנתונים פורסמו השבוע באתר נדל”ן היום.

סמנכ”ל אינטר ישראל מסר כי אין כל קשר בין משרדים יקרים למובילות או נחיתות כלכלית ודמי שכיות נמוכים. ייתכן ובביירות המחירים גבוהים יותר מאחר וההיצע שם נמוך יותר. כמות המשרדים שם נספרת על יד אחת לעומת תל אביב. המשרדים היקרים ביותר נמצאים בלונדון בעלות של 2138 למ”ר לשנה, המחיר כולל הוצאות החזקה וניהול ברובע ווסט אנד. לראשונה מזה חמש שנים שלונדון מדורגת גבוה יותר מעל הונג קונג שנחשבת ליקרה במיוחד. הונג קונה ניצבת במקום השני עם עלויות של 1505 אירו למ”ר, במקום השלישי ריו דה ז’ניירו עם 1343 אירו למ”ר ובמקום הרביעי ניו דלהי עם 1324 אירו למ”ר. במקום האחרון ניתן למצוא את סנדטון שבאפריקה עם 124 אירו למ”ר בשנה.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקע חקלאית באיזור פרדס חנה כרכור

כפר סבא – היעד החם להשקעה בנדל”ן

כפר סבא הופכת בתקופה האחרונה ליעד החם להשקעה בנדל”ן. פוטנציאל ההשבחה העתידי של תכניות תמ”א 38 עושה את העבודה.

אורן קובי - השבחת נכס בכפר סבא
אורן קובי – השבחת נכס בכפר סבא

זוגות צעירים רבים ורוכשים אשר משקיעים בנדל”ן העבירו את מוקד ההתעניינות לאיזור השרון וכפר סבא בפרט. בחודשים האחרונים קיימת נהירה לעבר דירות קטנות בנות שניים ושלושה חדרים באזורים הוותיקים של העיר כגון שכונות אלי כהן, גבעת אשכול, יוספטל, רחוב ההסתדרות ומספר בתים באזורים הוותיקים יותר. הדירות נחשבות להשקעה אטרקטיבית במיוחד בגלל האפשרויות להשבחה עתידית, השכרה בטוחה לאור הדרישה לשכירות בעיר.

דירת שלושה חדרים בשכונת יוספטל יכולה להגיע לטווח מחירים של 850,000 שקל, ניתן יהיה להציע אותה להשכרה בעלות של 3000 שקל לחודש וליהנות מפוטנציאל השבחה בתכנית פינוי בינוי שעתידה להתרחש באזור. ניתן לשמוע ממתווכים כי בשכונת אלי כהן הממוקמת במרכז ניתן לרכוש דירת שלושה חדרים בסכום של מיליון שקלים, להשכיר תמורת 3000 שקל בחודש וליהנות מפוטנציאל השבחה בזכות פרויקט תמ”א 38.

חברת אדמה נדל”ן משווקת קרקע חקלאית בכרכור ועוד. לפרטים לחצו כאן

יזמים בישראל השקיעו יותר מ-13 מיליארד דולר בנדל”ן בגרמניה

יזמי הנדל”ן מפעילים מאמצים לאיתור נכסים בערים הגדולות. היזמים מזכירים אפשרויות מימון, שקיפות גבוהה בהתנהלות ונכסים אשר מתאפיינים בשוכרים יציבים לטווח ארוך.

אורן קובי
אורן קובי – נדל”ן בגרמניה

לפי כתבה אשר פורסמה בגלובס, עושה רושם כי שוק הנדל”ן הגרמני נמצא כעת במצב של פריחה ועלייה. על אף חוסר הוודאות במטבע היורו, גרמניה הופכת ליעד השקעה מרכזי של יזמי נדל”ן ישראלים וכמעט בכל שבוע אנו מדווחים על עסקאות מהותיות במדינה.  הבנק המרכזי בגרמניה מעריך כי הכלכלה שם על סף התייצבות. יותר ויותר יזמים ישראלים משקיעים ומדגישים חסינות כלכלית לעומת שאר המדינות המצויות במשבר בגוש האירו. שווי הנכסים אשר נרכשו בשוק הגרמני עובר את רף 13 מיליארד שקל.

למידע נוסף על קרקעות לחצו – דוד רפאל קרקעות

אנו עדים לעסקאות עצומות שנעשו לאחרונה ומגיעות לסכומים של 2.8 מיליארד שקל (קצת יותר מחצי מיליארד אירו) וזו בתקופה קצרה של שלושה חודשים. החברות הישראליות מכוונות את מירב המאמצים למשימות איתור נכסים אשר מסוגלים להניב תשואה בעיקר בערים הגדולות דוגמת ברלין או מינכן, מאחר ובערים אלה קל יותר לאתר שוכרים יציבים לטווח ארוך. נקודה שקורצת למשקיעים הישראלים היא אפשרויות המימון ושקיפות גבוהה בהתנהלות. גרמניה היא למעשה מעין חוף בטוח למשקיעים רבים.

הגופים המוסדיים לא נשארים מאחור ומנצלים את האפשרויות של שוק הנדל”ן הגרמני. חברות ביטוח אף משקיעות עשרות מיליוני שקלים ברכישת נכסים מסחריים בצמוד למינכן ופרנקפורט, בהתאם לחברה ייעודית אשר הקימה עם שותפים לגיבוש פורטפוליו מרכזים מסחריים ברחבי גרמניה. חברות הביטוח הפנימו את פעילות הנדל”ן הנרחבת אשר מופעלת בגרמניה.

עליית מחירי הדירות בנתניה בשנת 2012

 לפי נתונים שפורסמו באתר “נדל”ן היום” עולה כי מחירי הדירות בשנת 2012 עלו ב-6% , כאשר מחירי הדירות עמדו על כ- 1.3 מיליון שקל.

אורן קובי
אורן קובי – מחירי הדירות בנתניה

נתניה מכונה מאז ומתמיד הריביירה הישראלית אשר דואגת למשוך אליה זוגות צעירים, תושבי חוץ מצרפת, יהודים אירופאים שמוכנים לעשות הכול רק בשביל לגור כאן, משקיעים בנדל”ן שרואים בנתניה פנינת נדל”ן ופוטנציאל גדול. רשת אנגלו סכסון פרסמה כי בין השנים 2005-2010 הרקיעו מחירי הדירות בנתניה, כולל דירות יד שנייה ב-70%. לאור המחאה שפרצה בישראל בשנת 2011 ולאור התאוששות שוק הנדל”ן העולמי שמרו מחירי הדירות בעיר על יציבות, אל מול ירידה במרבית האזורים בארץ.

ירידה בהיקפי הבנייה החדשה ועלייה בביקוש לדירות מבטיחים כי המחירים בשנה החולפת עלו ועוד צפויים לעלות בעתיד. מדד גלובס הומלס מראה כי דירות בנתניה התייקרו במהלך השנה ב-5.91% ונתניה רק שנייה לעיר ראשון לציון שם נרשמה עלייה שנתית של 7.27%. הנתונים לסוף דצמבר 2012 מראים כי מחירי הדירות בעיר עמדו על קצת יותר מ1.3 מיליון שקל נתון דומה נרשם גם במדד של דה מרקר.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור

שוק הדירות להשקעה רשם עלייה של 54%

מחקר שפורסם בגלובס מראה כי שנת 2012 מאירה פנים לשוק הנדל”ן בארה”ב כאשר בנייני הדירות להשקעה מזנק בכ-54% וסך המכירות מאמיר ל 7.8 מיליארד דולר.

בשורה מרעננת לטובת משקיעי הנדל”ן בארה”ב כאשר אנו חווים התעוררות בשוק בנייני הדירות למטרות השקעה בניו יורק. שנת 2012 הביאה איתה רוח רעננה כאשר מספר העסקאות בשוק הדירות להשקעה זינקו ב- 36% ואילו מספר הבניינים למטרות השקעה שנמכרו בשנה הזו זינק ביותר מ50% בהשוואה לשנת 2011.

מתוך הכתבה בגלובס - אורן קובי
מתוך הכתבה בגלובס – אורן קובי

בשנת 2012 נרשמו 639 עסקאות שכללו 964 בנייני דירות להשקעה ברווח כולל של 7.8 מיליארד דולר. בהחלט עלייה מרשימה לעומת השנה הקודמת, אז נרשמו 470 עסקאות בהן נמכרו כמעט 680 נכסים שהגיעו לשווי של 5 מיליארד דולר בלבד.

שמעון שקורי הוא נשיא חברת אריאל נכסים שערכה את הדו”ח אשר התפרסם בתחילת השבוע באתר גלובס. לדבריו של שקורי, בשנה החולפת נרשמה עלייה בהיקף העסקאות בשוק בנייני הדירות להשקעה, ובכל חמשת הרובעים של העיר ניו יורק נרשמו רווחים חדים. הוא מעריך כי הגורמים  הרלוונטיים לעלייה במכירות בנייני הדירות להשקעה הם עליית שכר הדירה שטיפס בצורה משמעותית והשפל של כל הזמנים בשיעור הריבית למשכנתאות.

בדוח ניתן להבחין בכמה מגמות בולטות לעין בשוק : ירידה של אחוזי התשואה בעיקר במנהטן. הביקוש לשוק בנייני הדירות להשקעה עולה על ההיצע. נכסים רבים יצאו אל השוק מחשש לעלייה במס על רווחי הון ועסקאות רבות נחתמו עם אחוזי תשואה הנמוכים מתחת ל5%. בנוסף המחירים של ברוקלין התקרבו מאוד למחירי מנהטן עם עליית שכר הדירה. בברוקלין התבצעו 173 עסקאות בשנה החולפת ובמסגרת אותן עסקאות נמכרו כמעט 260 מבנים שהגיעו לעלות כוללת של 1.55 מיליארד דולר ועלייה של יותר מ- 40% לעומת נתונים מהשנה החולפת.

משקיעים רבים ניצלו את הירידה החדה באחוזי התשואה במנהטן וברוקלין וחיפשו הזדמנויות ברובע הברונקס מה שהוביל עלייה דרמטית בהיקף העסקאות ברובע ועלייה מרשימה במחיר העסקאות למטר מרובע. גם בקווינס ניתן היה לראות ששנת 2012 הייתה שנה יציבה. הביקוש לנכסים המשיך להיות חזק, אך מספר העסקאות שבוצעו היו נמוכות יחסית עקב המחסור בהיצע.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור

חברת אדמה (מנכ”ל: אורן קובי) במבצע לרכישת חצי דונם פרטי בשדות כרכור

חצי דונם פרטי הרשום בטאבו במתחם שדות בכרכור. המחיר עד לתאריך 12 בדצמבר יעמוד על 139,000 שקלים.

הנדל”ן של מחר לא כזה רחוק. כדי להשיג תשואה מהנדל”ן של מחר, מומלץ להשקיע בו היום שווי הקרקע העתידית צפוי להגיע לכמיליון שקלים, לכן בעזרת השקעה של 139,000 שקלים תוכלו להגיע לרווח של מעל 850 אלף שקלים. בהחלט השקעה משתלמת לכל הדעות. בנוסף מדובר בישוב כרכור שנחשב בעיני רבים לאחד מהמתפתחים במרכז הארץ.

החברה מתחייבת לליווי משפטי על ידי משרד מוביל בתחום המקרקעין, במקביל חברת “אדמה”, חברת ההשקעות בקרקע חקלאיות הגדולה בישראל היא גם החברה היחידה אשר מתחייבת להגיש תשריט תב”ע עד 1.6.2013.

מבצע המילניום של אדמה מקנה מלבד ההנחה של 12,000 שקלים על הקרקע עד 80% מימון על ידי הבנקים המובילים. כדי להיות שקטים תזכו לרישום מלא בטאבו וללא שכ”ט אדריכל בתכנית ההפשרה. המיקום המעולה של הקרקע נמצא כ300 מטרים בלבד משטח בנוי. שלב א’ נמכר כולו וכעת שלב ב’ נמצא בעיצומה של המכירה.

אורן קובי מנכ"ל חברת אדמה
אורן קובי מנכ”ל חברת אדמה