כלכליסט: אורן קובי רכש 72 דונם בכרכור תמורת 14 מיליון שקל

אורן קובי מנכ”ל חברת א.ר. לוג’יסטיק נדל”ן רכש 72 דונם של אדמה חקלאית באיזור פרדס חנה-כרכור ובכך השלים רכישה כוללת של 220 דונם במתחם שדות בכרכור בסכום כולל של למעלה מ-50 מיליון שקל.
לפי מה שדווח בכלכליסט במתחם שדות חברתו של אורן קובי מכרה 380 חלקות של קרקע חקלאית בשטח של 420 מטר רבוע כל אחת, כאשר כל קרקע נמכה ב-179 אלף בממוצע.
בנוסף, אורן קובי מציין כי החברה השקיעה כ-2 מיליון ש”ח בהפשרת הקרקע באיזור.

אורן קובי | א.ר. לוג'יסטיק גרופ
אורן קובי | א.ר. לוג’יסטיק גרופ

לקריאת כתבה בכלכליסט אודות הרכישה של אורן קובי לחצו כאן

הקמת הכבישים החדשים שמתוכננת בפרדס חנה כרכור

הישוב פרדס חנה כרכור הוא ישוב ייחודי המצליח לשמור על צביון וסגנון כפרי על אף מגמת הפיתוח המואצת הקיימת בו. הקמת הכבישים החדשים המתוכננת באזור, נעשית מתוך התחשבות בצביון הייחודי של הישוב ויחד עם זאת תשפר ותגדיל עוד יותר את העניין והביקוש הקיימים באזור זה.

פיתוח עירוני בישוב כפרי

פרדס חנה כרכור הוא יישוב הסמוך לקיסריה ולאור עקיבא, נמצא בדיוק באמצע הדרך שבין חיפה לתל אביב, מוקף פרדסים וטובל בירק. זהו מקום שהולך והופך לפופולרי ומבוקש ביותר בקרב תושבים רבים ממרכז הארץ המחפשים לעצמם איכות חיים, שקט ושלווה, עם קרבה למרכז הארץ, מטעמי תעסוקה ומטעמים אחרים.

קרקע חקלאית באזור פרדס חנה כרכור (Google Street View)
קרקע חקלאית באזור פרדס חנה כרכור (Google Street View)

בנוסף לסמיכות לכביש 6 וקיומה של תחנת רכבת ביישוב, קיימים כעת גם תכנונים להקמת רשת כבישים חדשה, כזו שתשפר את הנגישות בתוך היישוב, אליו וממנו ותחבר באופן נוח יותר את פרדס חנה כרכור ליישובים הסמוכים. כל זאת בנוסף לעובדה כי באזור קיימות קרקעות חקלאיות הממתינות להפשרה. נתונים אלו, גורמים למשקיעים רבים לשקול את פרדס חנה כרכור כיעד מוביל בהשקעות נדל”ן.

מעבירים הילוך

רכישת קרקע חקלאית בפרדס חנה או קרקע חקלאית בכרכור, משמעה הצטרפות לאפיק השקעה אטרקטיבי ביותר. היישוב המיוחד מציע אפשרויות תעסוקה רבות בזכות פארק התעשייה הסמוך בקיסריה, נגישות לערים מרכזיות בזכות תחנת הרכב והקרבה לצירי תנועה מרכזיים, יחד עם התוכניות להקמת כבישים חדשים באזור. כל אלו מביאים רבים למסקנה כי כדאי להשקיע בקרקעות החקלאיות המצויות בתוך שטחי המועצה.

החקלאות באזור פרדס חנה כרכור הולכת ופוחתת ובמקביל נרשם גידול משמעותי בדרישה למקומות מגורים באזור. משקיעים רבים המזהים את ההזדמנות הכלכלית המיוחדת, ממהרים למצוא קרקע חקלאית להשקעה בפרדס חנה כרכור, עם ההבנה כי עם תום פיתוח הכבישים, ערך הקרקע יהיה גבוה יותר וכדאי לבצע את הרכישה עכשיו.

כמו כן, בשל הגידול בביקוש למגורים בפרדס חנה כרכור, רוב הסיכויים הם כי קרקעות חקלאיות רבות יופשרו בקרוב ויעמדו למכירה. גם תכניות המתאר העירוניות כבר נמצאות בשלבי פיתוח, עובדה המרמזת על הפשרת הקרקעות בעתיד הקרוב.

א.ר. לוג’יסטיק נדל”ן מעניקה ללקוחותיה שקט נפשי וביטחון בזמן הרכישה וגם אחריה. א.ר. לוג’יסטיק נדל”ן מלווה את הלקוח בכל שלבי הרכישה.

יתרונות הנדל”ן בפרדס חנה כרכור

בועת הנדל”ן במרכז מסרבת להתפוצץ לכן האופציה הריאלית היא לבחור בפרדס חנה כרכור. מדובר במועצה מקומית עם פוטנציאל אדיר שנוצרה בסוף שנות השישים לאחר איחוד בין פרדס חנה וכרכור. לא סתם שר אהוד בנאי “שלוות עולמים, פרדס חנה כרכור..”

קצת רקע
פרדס חנה וכרכור הוקמו על יער אלונים גדול ואוחדו בשנת 69 למועצה אחת משותפת. אוכלוסיה של למעלה מ-30,000 תושבים החיים בנועם באחד המקומות המתפתחים בארץ. המועצה נמצאת בעלייה והתפתחות ללא הפסקה עם אחוז זכאים לבגרות גבוה מעל הממוצע כאשר גם השכר הממוצע ביישוב נמצא במקום גבוה.

מחירי הדירות במרכז הארץ
עוד לפני המחאה החברתית נושא הדיור הציבורי הפריע לרבים. כיום לרכוש דירה במרכז הארץ הפך למשימה כמעט בלתי אפשרית. מחירי הדירות הרקיעו שחקים והאזרח הקטן נאבק מדי יום על הזכות לרכוש דירה. בתקופה האחרונה החלה נהירה של מעמד הביניים לכיוון אזורים בהם ניתן לרכוש שטחים. פרדס חנה כרכור בהחלט עומדת בהגדרה.

אורן קובי
אורן קובי – סמל פרדס חנה כרכור

הקירבה למרכז
כולנו חולמים על בית נעים בכפר, שקט ושלווה ומקום נפלא לגדל את ילדינו. אך מה עושים כאשר הפרנסה נמצאת במרכז ? מי שגר בפרדס חנה כרכור יכול ליהנות משני העולמות. הקירבה למרכז הופכת לזמינה מאוד והאפשרויות בלתי נגמרות – כביש 6 נמצא קרוב מאוד, כביש חיפה – תל אביב הישן הידוע ככביש 4, כביש החוף נמצא במרחק דקות ספורות מפרדס חנה כרכור.

אפילו רכבת ישראל מסייעת לקרבה למרכז עם תחנה בפרדס חנה כרכור עצמה והשנייה בבנימינה. תחשבו על נסיעה של 25 דקות מפרדס חנה ישירות לעזריאלי. יותר מהר מכל רכב שתסעו מערים אחרות במרכז או אפילו מתל אביב עצמה. אמצעי התחבורה השונים מסייעים לכולנו לחיות בשלווה ולעבוד במרכז.

תנופת הבנייה
לאור עליית המחירים הבלתי נגמרת במרכז הארץ, עושים בשכל תושבים שנוהרים לפרדס חנה כרכור. באזור קרקעות חקלאיות רבות אשר מופשרות ועליהם ייבנו דירות ובתים חדשים לרווחת האזרחים. היישוב המתפתח טומן בחובו אפשרויות רבות לקרקעות חקלאיות שממתינות להפשרה וגם כאלה שהופשרו וממתינות לתחילת הבנייה. בועת הנדל”ן עומדת בפני שינוי מהפכני וטוב יעשה מי שיארוז את חפציו ויעבור לפרדס חנה כרכור. המרחק מהמרכז הולך ומצטמצם.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור