פרוייקט אטרקטיבי חדש בהוד השרון

לוגו חדש שביל התפוזיםא.ר. לוגיסטיק נדל”ן גאה להציג את פרוייקט שביל התפוזים. מתחם שביל התפוזים נמצא בסמוך לנכס הנדל”ני המתפתח של הוד השרון, שהפכה לאחת הערים הנחשקות בישראל. הקרקע מוגדרת כאזור פיתוח עירוני והיא נמצאת בסמוך לשכונת מגורים ותיקה בבניה נמוכה וצמודת קרקע.orange-tree-1117510_1920 מדובר בתוכנית הכוללת כ-600 דונם לפיתוח שתיצור רצף אורבני לשכונות הקיימות בסביבה. אל תפספסו הזדמנות נדל”נית שכזו, באחת הערים היותר מושכות לרכישת קרקעות. מדובר בעיר מתפתחת שקרובה לכל הערים המרכזיות ולמרכזי עבודה גדולים.

 

 

כלכליסט: אורן קובי רכש 72 דונם בכרכור תמורת 14 מיליון שקל

אורן קובי מנכ”ל חברת א.ר. לוג’יסטיק נדל”ן רכש 72 דונם של אדמה חקלאית באיזור פרדס חנה-כרכור ובכך השלים רכישה כוללת של 220 דונם במתחם שדות בכרכור בסכום כולל של למעלה מ-50 מיליון שקל.
לפי מה שדווח בכלכליסט במתחם שדות חברתו של אורן קובי מכרה 380 חלקות של קרקע חקלאית בשטח של 420 מטר רבוע כל אחת, כאשר כל קרקע נמכה ב-179 אלף בממוצע.
בנוסף, אורן קובי מציין כי החברה השקיעה כ-2 מיליון ש”ח בהפשרת הקרקע באיזור.

אורן קובי | א.ר. לוג'יסטיק גרופ
אורן קובי | א.ר. לוג’יסטיק גרופ

לקריאת כתבה בכלכליסט אודות הרכישה של אורן קובי לחצו כאן

ע”פ אתר YNET: אורן קובי השקיע סך של 96 מליון שקלים בקרקעות של תכנית 3700 ת”א

לוגו 3700 PNG

לאחר שבספטמבר אשתקד, רכש איש העסקים טדי שגיא קרקעות במסגרת תכנית 3700 ת”א בשווי של 80 מיליון ש”ח, אורן קובי, בעלי חברת אדמה, רכש 3.4 דונם נוספים תמורת 28 מיליון ש”ח במסגרת אותה התכנית. שווי הקרקעות הכולל שרכש אורן קובי במסגרת התכנית הוא 10 דונם ב- 96 מיליון ש”ח.
תכנית 3700 ת”א היא תכנית מתאר עירונית שבמסגרתה יוקם רובע עירוני חדש בצפון מערב ת”א, אשר יכלול עשרות אלפי יחידות דיור, שטחי מסחר ותעסוקה, מוסדות חינוך ופאר חופי. כל יחידות ה \קרקע שרכש אורן קובי שווקו במלואן.

לחצו על התמונה על מנת לקרוא את הכתבה באתר ynet: 

תכנית 3700

א.ר. לוג’יסטיק נדל”ן – הרווח הפוטנציאלי לרווח בקרקע חקלאית בצפון תל אביב

ישראל המודרנית לא נחשבת למדינה בעלת אופי חקלאי. על רקע קביעה זו חשוב להכיר נתון נוסף. חלק גדול מאוד משטחי המדינה אמנם איננו מעובד אך השטחים הללו מוגדרים כאדמה חקלאית לכל דבר ועניין. למעשה, אפילו באזור תל אביב ובתל אביב עצמה יש קרקעות שמוגדרות עדיין כאדמות חקלאיות.

להגדרה זו יש משמעות רבה שכן יש כאן פוטנציאל לרווח משמעותי לבעלי הקרקע ולרוכשים חדשים בזכות שינוי בייעוד הקרקע. בשורות הבאות נסביר לא רק מהו שנוי ייעוד אלא גם איך הדבר יכול להניב רווח נאה בצפון היוקרתי של תל אביב בפרויקט הנחשב – תוכנית פיתוח 3700 – “אדמה מול הים” של א.ר. לוג’יסטיק נדל”ן.

DSC_8440_fix

מהו שינוי ייעוד?

מצוקת הדיור בישראל הביאה את קברניטי המדינה ואת רשויות התכנון לקדם שורה של צעדי שינוי ייעוד. צעדים אלה אמורים להסב קרקע חקלאית, שאיננה מותרת לבניה לכדי קרקע מופשרת, שניתן לבנות עליה.
עד כה, בוצע שינוי ייעוד של קרקעות שונות בעיקר באזורי הפריפריה. מהלך כזה הוכיח את עצמו כחשוב בכמה רמות. ראשית, המהלך הזה מאפשר ליזום התחלות בנייה נוספות. שנית, המהלך מאפשר לבעלי קרקעות קיימים לממש את הפוטנציאל של הקרקע שבידיהם למטרות פיתוח. שלישית, יזמים ומשקיעים שרכשו בשנים האחרונות קרקע חקלאית הצליחו לרשום רווח נאה ממכירה או להפוך לבעלי בתים צמודי קרקע או דירות חדישות.

שינוי ייעוד בתל אביב

בדיוק בימים אלה מתגבש צעד דומה של שינוי יעוד גם בקרקע חקלאית בתל אביב עצמה. למעשה, בדיוק בתקופה זו אנו נכנסים לישורת האחרונה בגיבוש הסופי של תוכנית 3700 של צפון תל אביב – “אדמה מול הים”. התוכנית צפויה לכלול בתוכה שטח גדול שיעבור תוכנית פיתוח שכבר מזמן לא נראה כמוה. יש כאן, ללא ספק, אפשרות ריאלית לרווח ממשי בזכות עליה דרסטית במחיר הקרקעות.

כדי להבין על מה בדיוק מדובר נסביר שעל קרקע חקלאית לכל דבר צפויים להיות מוקמים בקרוב:
• תשתיות עירוניות, כבישים ומדרכות.
• מספר יחידות דיור עצום בגודלו – 12,000 יחידות דיור אושרו לבניה.
• פיתוח אזור תיירותי – בניית מלונות לא רחוק מקו החוף, ביחד עם הרחבה של טיילת משודרגת.
• בנוסף, תוכנית 3700 הקצתה גם מקום לתמהיל של שטחים ירוקים, מתחמי תרבות, עסקים ומסחר.

בניית שכונת מגורים חדשה בצפון ת”א היא הפתרון למצוקת הדיור

מצוקת הדיור בישראל נובעת מכמה וכמה סיבות. בין הסיבות המרכזיות לכך ניתן למצוא את מיעוטן של התחלות בניה חדשות ואת המחסור בקרקעות במיוחד באזורי ביקוש ובמרכז הארץ.

תוכנית שאושרה לאחרונה, באזור שנחשב על ידי רבים ליוקרתי במיוחד, צפויה להפוך לפתרון מרכזי למצוקת הדיור. למרבה ההפתעה, לא מדובר על הפשרת קרקעות בפריפריה כי אם על התגבשות תוכנית פיתוח לשכונת מגורים חדשה בצפון תל אביב – אדמה מול הים”.

שכונה עם פוטנציאל אדיר

תל אביב נחשבת מבחינות רבות ללב הפועם של מדינת ישראל. כעיר וותיקה, מרכזית ומבוקשת, מרבית השטחים שלו ניבנו לאורך השנים ורק מעט מאוד קרקעות נותרו פנויות. בשנים האחרונות הושקעו מאמצים רבים בהגיית תוכנית פיתוח מושלמת להקמת שכונת מגורים בצפון תל אביב, סמוך לים.

התוכנית, ששמה על פי המתכננים נכון להיום היא תכנית 3700 של א.ר. לוגיסטיק נדל”ן, צפויה לאפשר הרבה יותר מפתרון מקומי קטן למצוקת הדיור. למעשה, מדובר על תוכנית שאפתנית שאמורה לכלל מספר גדול של יחידות דיור, ללא אח ורע. מדובר על פיתוח של לא פחות מ-12,000 יחידות דיור, כאשר גם היבטים של פיתוח סביבתי נידונו כבר בהרחבה.

מומחים מעריכים שהמיקום של השכונה, תוואי השטח, ההקצאה של שטחים ירוקים והקרבה לשכונות יוקרה קיימות מהווים שילוב אידיאלי. זוהי ללא ספק שכונה עם פוטנציאל אדיר.

צעד גדול קדימה

שכונת המגורים החדשה בצפון תל אביב, פרויקט 3700 (אדמה מול הים) זכתה כבר לפני מספר שנים לברכתה של הערייה. למעשה, הערייה היא בין בעלי העניין המרכזיים בקידום הפרויקט שכן היא מודעת היטב לדרישה הגוברת לדירות ברחבי העיר.

קושי מרכזי שעמד בפני גורמים עירוניים וממשלתיים שעסקו בגיבוש התוכנית היה שילוב של התנגדויות לשינוי ייעוד הקרקע ולפיתוח במתווה הנדון. לאחר שבית המשפט קבע במהלך דיונים שדין ההתנגדויות להידחות, מימושה של התוכנית התקדם צעד גדול מאוד קדימה.

מומחי נדל”ן מסבירים שהשכונה החדשה צפויה לשלב בתוכה הרבה יותר מאשר סביבת מגורים איכותית. במקום צפוי שילוב נדיר של מגורים, שטחי תעסוקה ומסחר. כמו כן, הרחבת הטיילת תאפשר פיתוח של מלונות חדשים ופארקים ירוקים.

אדמה מול הים - א.ר. לוג'יסטיק נדל"ן
אדמה מול הים – א.ר. לוג’יסטיק נדל”ן

בשורה לרוכשי קרקע חקלאית – תקן שמאי חדש אושר

משרד המשפטים ומועצת שמאי המקרקעין אישרו החודש תקן שמאי חדש שנקרא תקן מספר 22. התקן מתייחס לקרקעות חקלאיות או קרקעות שלא מאושרות לבניה אשר משווקות לציבור. התקן למעשה מאפשר לרוכשים הפוטנציאלים לקבל מידע נחרב אודות סיכויי ההפשרה וזאת באמצעות שומה שנערכת על ידי השמאי. 

למעשה, החל מחודש דצמבר 2014, השמאי יהיה חייה להעריך תחילה את הערך של הקרקע במצבה הנוכחי, ללא קשר לסיכויי הפשרתה. כמו כן, השמאי יבחן את התכנית שמוצעת על ידי הגורם המשווק של הקרקע, ולפרט את כל התהליכים עד לאישורה, כולל הפעילות מול רשות מקרקעי ישראל, ועדות התכנון וכו’. בפירוט התהליכים יכללו גם פרקי זמן שידרשו להשלמת ההליכים ואת התשלומים, ההיטלים והמיסים.

מטרת התקן היא לאפשר לרוכשים להשתמש בכלים יעילים להערכת הסיכונים והסיכויים שכלולים ברכישת קרקע חקלאית ולהעריך את המצב המשפטי והתכנוני של הנכס להשקעה. תקן זה מצטרף לתקנים נוספים שאושרו על ידי מועצת שמאי המקרקעין בעבר  במטרה לחזר ולהסדיר את מקצוע שמאות המקרקעין בישראל.

חברת אדמה בניהולו של אורן קובי מתמחה באיתור, השבחה, ליווי ושיווק קרקעות חקלאיות ברחבי הארץ. כרגע חברת אדמה מתמקדת בקרקעות חקלאיות באזור כרכור, אחד האזורים המתפתחים והמבוקשים ביותר בישראל.

אורן קובי לכלכליסט: קרקעות חקלאיות – השקעה בטוחה ממניות

אורן קובי, מנכ”ל “אדמה”, הבהיר ש-250 מתוך 285 המגרשים החקלאיים בכרכור שנמצאים בבעלותו, כבר נמכרו. כל מגרש נמכר במחיר של כ-150 אלף ש”ח, לטענת אורן קובי, והמשמעות היא שהסכום הכולל שקיבל בתמורה הוא כ-35 מיליון ש”ח.

35 המגרשים שנותרו ועדיין מוצעים למכירה, וגם 250 המגרשים שכבר נמכרו, נמצאים בקרבה לשכונת מגורים. המשמעות היא שייעוד קרקעות חקלאיות אלה בכרכור עשוי להשתנות בקרוב מקרקע חקלאית לקרקע לצורך מגורים.

התקדמות מהירה במכירות

אורן קובי הסביר שהוא ביצע רכישת 45 דונם של קרקע חקלאית בכרכור מגורמים פרטיים ולאחר מכן ביצע רכישה של 75 דונם נוספים שנמצאים בסמוך לשכונת “אחוזה הירוקה”, עליהם שילם כ-15 מיליון ש”ח. הרכישה נעשתה לא לפני שנבדק שאין מניעה של הפשרה מבחינת קווי גז ומים. מנתונים אלו עולה שאורן קובי מכר את כל המגרשים במתחם הראשון, וכמו כן מכר חלק לא מבוטל מהמתחם שנרכש לאחר מכן, בתקופה קצרה.

הנתונים מספרים שאורן קובי רכש את המתחם הנוסף ב-200 אלף ש”ח לכל דונם, 84 אלף ש”ח למגרש של 420 אלף מ”ר. המגרשים נמכרו בכ-150 אלף ש”ח, כלומר יש רווח בגובה של 80 אחוז ברוטו, לפני הוצאות של חלוקת המתחם למגרשים, ניכויים שונים והוצאות שיווק ופרסום. אדם הרוכש קרקע חקלאית, מניח כי ייעודה של זו ישונה ויוסב מחקלאות למגורים. אם אכן הייעוד משונה, כל אדם שברשותו קרקע חקלאית, יוכל לבנות עליה. במקרה של שינוי הייעוד, הרוכש ישלם היטל השבחה.

אורן קובי דיבר על הנושא ב”כלכליסט” והסביר כי לא מקצועי להבטיח שבסופו של דבר תקום דירה על קרקע חקלאית. לדבריו, ישנם אנשים שצברו הפסדים במניות ובוחרים להשקיע את כספם בקרקע חקלאית. “כל מי שיש לו 100 או 200 אלף ש”ח, עדיף לו להתחיל ברכישת קרקע שיוכל למכור. היו מי שרכשו וביצעו סיבוב קטן. מדובר במוצר השקעתי שהוא בטוח ממניות”.

כמה זמן יכולה להימשך הפשרת קרקע חקלאית?

השקעה בקרקע חקלאית נחשבת להשקעה כדאית ומניבה, ובדרך כלל עם סבלנות, ניתן להניב תשואות גבוהות במיוחד מקרקע כזו. אם אתם מגלים עניין בהשקעה בקרקע חקלאית, חשוב שתבררו מתי היא עומדת להיות מופשרת, מאחר שהדבר עשוי לקחת זמן.

מאת צוות א.ר. לוגיסטיק נדל”ן

מכשירים את הקרקע להשקעה

מהי בעצם קרקע חקלאית? מדובר בקרקע, שבמסגרת תכניות המתאר שלה, מוגדרים השימושים בה כחקלאיים בלבד. אם אתם מעוניינים בקרקע לצורכי גידול ירקות או פירות, השקעה בקרקע חקלאית קיימת יכולה להיות התשובה הנכונה ביותר עבורכם. אולם, אם אתם מעוניינים לעשות שימושים אחרים בקרקע, תוכלו לעשות זאת רק לאחר שהקרקע הופשרה, כלומר, רק לאחר שיאושר השימוש בה למטרות אחרות, כמו בנייה.

תהליך הפשרת קרקעות חקלאיות הוא התהליך הנעשה כדי לייעד את הקרקע לכזו המותרת לבנייה. במצבים כאלו משתנות תכניות המתאר של הקרקע והן מותאמות למצב החדש. קרקע חקלאית להשקעה היא כזו שעומדת לפני הפשרה וידוע לכם על כך, או שהיא נמצאת באזור שרוב הסיכויים שתופשר בזמן הקרוב, בשל הביקוש לבנייה באזור זה. לכן, אין תשובה חד משמעית לשאלה כמה זמן יכולה להימשך הפשרת קרקע חקלאית.

מפשירים את הרוחות

קרקע חקלאית להשקעה היא אפיק שהרווחים בו יכולים להיות גבוהים מאוד לאחר ההפשרה או כאשר ידוע שההפשרה היא עניין של זמן. יחד עם זאת, חשוב לברר מהן התכניות המתוכננות באזור המיועד ועל גוש החלקה הספציפי, בה מצויה הקרקע בה אתם מעוניינים. כיום ניתן לקבל את המידע באמצעות האינטרנט ולהבין היכן הדברים עומדים. בנוסף, אם גיליתם שקיימת תכנית אב, פירוש הדבר הוא כי רוב הסיכויים הם כי הקרקע תופשר בזמן הקרוב, למרות שאין הדבר מחיוב המציאות. עדיין, קיומה של תכנית אב היא בבחינת הצהרת כוונות. את תכנית האב תוכלו להעביר לידיו של שמאי מקרקעין שיבדוק אותה, את תקינותה ואת כשירותה.

משקיעים בזהירות

חשוב להדגיש כי קרקע חקלאית להשקעה היא אטרקטיבית, אולם יש לבחון אותה בזהירות ובכובד ראש. חשוב לבדוק על שם מי רשומה קרקע זו, לאמת את זהות המוכר ולבדוק אם קיימים שעבודים או עיקולים המוטלים על הקרקע. את הבדיקות הללו יכול לבצע עורך דין מטעמכם, מומחה בתחום זה. זו הסיבה שקרקע חקלאית מומלץ לרכוש מחברה שמתמחה באיתור ובהשבחת קרקעות, כמו אדמה נדל”ן.

לסיכום, השקעה בקרקע חקלאית היא משתלמת וקיימות לא מעט קרקעות חקלאיות בהן ניתן להשקיע. ברוב המקרים זמן ההמתנה יהיה כשנה עד שנתיים, אולם יש לבדוק כל מקרה לגופו.

חברת א.ר. לוג’יסטיק נדלן מתמחה באיתור קרקעות חקלאיות בישראל, בהשבחתן ובליווי ושיווק. החברה מתמקדת בין היתר בקרקעות חקלאיות באזור כרכור.

זינוק של מדד מחירי הדירות ב1% בתקופת חודש דצמבר

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נרשמה ירידה במכירת דירות גדולות בתל אביב בשיעור של 15% השנה, ככל הנראה בעקבות ריבוי עסקאות בשכונות בדרום ומזרח העיר.

אורן קובי
אורן קובי – מתוך דה מרקר

אנשי בנק ישראל ומקורות רבים בענף הנדל”ן הביעו חששות מוקדמים כי מחיר הדירות ישובו לעלות. את החששות שלהם אנו רואים במדד מחירי הדירות שפורסמו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כאשר לפי המדד המתפרסם מחירי הדירות בישראל עלו בחודש דצמבר 2012 בשיעור של 1% לעומת חודש נובמבר ובשיעור של 6.7% לעומת החודש במקביל בשנה שעברה.

אמנם את שיא עליות המחירים ראינו בתקופת ההתייקרות בשנת 2009, אז עלה המדד במשך מספר חודשים בשיעור של יותר מ-2% בחודש, אך קצב עליית המחירים בשלושת החודשים האחרונים של שנת 2012 עולים בהרבה על המדדים שנרשמו במשך רוב חודשי השנה.

סקר משלים בנושא מחירי דירות בבעלות הדיירים, נמצא כי רכישת הדירות שבוצעו ברבעון האחרון בשנת 2012 שיקפו ירידות מחירים בשיעור של 1% לעומת עסקאות שבוצעו ברבעון השלישי של השנה, אך בעלייה של 4.5% לעומת הרבעון האחרון בשנת 2011. הסקר לוקח בחשבון פרמטרים גאוגרפיים וגדלי דירות לפי חדרים.

מחיר דירה ממוצעת שנרכשה ברבעון האחרון בשנת 2012 הגיע ל1.15 מיליון שקל. בפריפריה הצפונית נרשמה עליית המחירים הגבוהה ביותר ברבעון האחרון בשנת 2012, בדירות בסדר גודל של 1.5-2 חדרים. באזור הגליל שבצפון מחירי דירות כאלה זינקו בשיעור של 10% לסביבות 354 אלף שקל. מחירי הדירות בקריות עלו בשיעור של קצת יותר מ9.5% לסביבות 372 אלף שקל. המחירים בחיפה עלו בשיעור גבוה של כמעט 8.5% לממוצע של 472 אלף שקל. מחירי הדירות בירושלים עלו ברבעון האחרון אף הם לעומת הרבעון השלישי בשנת 2012.

דירות בנות 4.5-5 חדרים בתל אביב ירדו בשיעור של 12.7% ברבעון ואילו ברמה השנתית ל-15% למחיר של 3.13 מיליון שקל.למרות התייקרות שנתית של 3.7% בממוצע כולל ירדו מחירי הדירות בעיר ב5.4% בתקופה של בין הרבעון השלישי לרביעי. יש להתייחס לנתונים בזהירות רבה מאחר ומדובר בתל אביב, שם קיימת מגמה ברורה של רוכשי דירות לפעולה באזורים הזולים בדרום ובמזרח וכך נגרמת הורדת מחירים ממוצעים של הדירות ונוצר רושם של ירידות גדולות.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור

לחצו למידע נוסף על ח-500 בחולון

יתרונות הנדל”ן בפרדס חנה כרכור

בועת הנדל”ן במרכז מסרבת להתפוצץ לכן האופציה הריאלית היא לבחור בפרדס חנה כרכור. מדובר במועצה מקומית עם פוטנציאל אדיר שנוצרה בסוף שנות השישים לאחר איחוד בין פרדס חנה וכרכור. לא סתם שר אהוד בנאי “שלוות עולמים, פרדס חנה כרכור..”

קצת רקע
פרדס חנה וכרכור הוקמו על יער אלונים גדול ואוחדו בשנת 69 למועצה אחת משותפת. אוכלוסיה של למעלה מ-30,000 תושבים החיים בנועם באחד המקומות המתפתחים בארץ. המועצה נמצאת בעלייה והתפתחות ללא הפסקה עם אחוז זכאים לבגרות גבוה מעל הממוצע כאשר גם השכר הממוצע ביישוב נמצא במקום גבוה.

מחירי הדירות במרכז הארץ
עוד לפני המחאה החברתית נושא הדיור הציבורי הפריע לרבים. כיום לרכוש דירה במרכז הארץ הפך למשימה כמעט בלתי אפשרית. מחירי הדירות הרקיעו שחקים והאזרח הקטן נאבק מדי יום על הזכות לרכוש דירה. בתקופה האחרונה החלה נהירה של מעמד הביניים לכיוון אזורים בהם ניתן לרכוש שטחים. פרדס חנה כרכור בהחלט עומדת בהגדרה.

אורן קובי
אורן קובי – סמל פרדס חנה כרכור

הקירבה למרכז
כולנו חולמים על בית נעים בכפר, שקט ושלווה ומקום נפלא לגדל את ילדינו. אך מה עושים כאשר הפרנסה נמצאת במרכז ? מי שגר בפרדס חנה כרכור יכול ליהנות משני העולמות. הקירבה למרכז הופכת לזמינה מאוד והאפשרויות בלתי נגמרות – כביש 6 נמצא קרוב מאוד, כביש חיפה – תל אביב הישן הידוע ככביש 4, כביש החוף נמצא במרחק דקות ספורות מפרדס חנה כרכור.

אפילו רכבת ישראל מסייעת לקרבה למרכז עם תחנה בפרדס חנה כרכור עצמה והשנייה בבנימינה. תחשבו על נסיעה של 25 דקות מפרדס חנה ישירות לעזריאלי. יותר מהר מכל רכב שתסעו מערים אחרות במרכז או אפילו מתל אביב עצמה. אמצעי התחבורה השונים מסייעים לכולנו לחיות בשלווה ולעבוד במרכז.

תנופת הבנייה
לאור עליית המחירים הבלתי נגמרת במרכז הארץ, עושים בשכל תושבים שנוהרים לפרדס חנה כרכור. באזור קרקעות חקלאיות רבות אשר מופשרות ועליהם ייבנו דירות ובתים חדשים לרווחת האזרחים. היישוב המתפתח טומן בחובו אפשרויות רבות לקרקעות חקלאיות שממתינות להפשרה וגם כאלה שהופשרו וממתינות לתחילת הבנייה. בועת הנדל”ן עומדת בפני שינוי מהפכני וטוב יעשה מי שיארוז את חפציו ויעבור לפרדס חנה כרכור. המרחק מהמרכז הולך ומצטמצם.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור