מדוע השקעה ורכישת קרקע חקלאית טובה יותר מהשקעות אחרות?

שוק הנדל”ן בישראל סובל בשנים האחרונות מחוסר יציבות ומאפשרויות מוגבלות לגדול, להתפתח ולהרוויח. אבל במבט מעמיק יותר, דווקא ישנו תחום ייחודי בתוך עולם הנדל”ן, שמכיל אפשרויות בלתי מוגבלות ופוטנציאל רווח אדיר, הלוא הוא תחום ההשקעות בקרקעות חקלאיות.

קרקעות חקלאיות לרכישה
השקעה בקרקעות חקלאיות

כאשר בוחנים את ההבדלים בתשואות ובהון הסיכון, בין השקעות נדל”ן לבין השקעות בקרקעות חקלאיות, ניתן לראות יתרונות רבים לטובת הקרקע החקלאית. כמו כן, ההשקעה בקרקע החקלאית לעיתים תהיה עדיפה מהשקעות פיננסיות, שלא בתחום הנדל”ן, כמו השקעות בשוק ההון ובמיזמים שונים.

מהי השקעה בקרקע חקלאית?

רבים נוטים לחשוב כי יוקר המחייה הוא הגורם העיקרי לכך שהדיור בישראל אינו בר השגה. כמובן שיוקר המחיה הוא גורם משמעותי, אך המחירים הגבוהים של הדירות לרכישה, נובעים ממחסור בקרקעות ומהיקף בניה נמוך. להמשיך לקרוא מדוע השקעה ורכישת קרקע חקלאית טובה יותר מהשקעות אחרות?

אורן קובי רוכש 45 דונם מאחוזת כרכור בעסקת ענק של 9 מיליון ש”ח

איש העסקים אורן קובי, מבעלי חברת “אדמה” רכש 45  דונם מאחוזת כרכור בסכום של 9 מיליון שקלים.

אורן קובי, איש העסקים והבעלים של חברת “אדמה” מתמחה בשיווק קרקעות חקלאיות רכש לאחרונה שטח חקלאי של 45 דונם ביישוב המתפתח כרכור. סכום הרכישה עומד על 9 מיליון שקלים והמתחם צמוד לשכונת אחוזה הירוקה בכרכור. במקביל נמצא אורן קובי במו”מ על מנת לרכוש 95 דונם נוספים בסכום של 19 מיליון שקלים מידיהם של בעלי קרקעות פרטיים. במידה והעיסקה המצופה תצא לפועל יהיו בבעלותה של חברת “אדמה” שטח הכולל 140 דונם קרקע חקלאית ביישוב כרכור. תכנית ההפשרה מלווה ע”י משרד עורכי הדין שרקון בן עמי, רוזנבויים אשר ושות’ המלווים את העיסקה.

אורן קובי
אורן קובי – רכישת קרקע חקלאית להפשרה

בעלי חברת “אדמה” אורן קובי מסר כי “המחירים הגבוהים של דירות וקרקעות במרכז הארץ אינם ברי השגה עבור מעמד הביניים ואנו רואים את הנהירה שלהם לרכישת שטחי קרקעות חקלאיות קרובים למרכז הארץ עם פוטנציאל הפשרה גבוה ואופציה לתשואה נאה”. אורן קובי הוסיף ואמר כי לקרקע החקלאית במיקום זה פוטנציאל תשואה מהגבוהים ביותר וקיימת יכולת מימוש ומכירת השטח גם טרם ההפשרה. תהליך תכנית ההפשרה מתחיל ב-1 ליוני 2013 של כל האזור, אדריכל הפרוייקט הוא פינצ’י רווה אשר מתמחה בקרקעות חקלאיות”.

חברת “אדמה” שמה לה כמודל את מקסום פוטנציאל ההפשרה את איתור הקרקעות הנקיות ללא מניעת הפשרה, שינוי ייעוד הקרקע תוך השגת פוטנציאל טוב למשקיעים, תכניות ההגשה וההפשרה מתבצעות ע”י מומחים. חברת “אדמה” מבצעת ניהול מיידי של תהליכי ההגשה וההפשרה.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור