באיזה מיקום בעולם תרצו את הדירה הבאה שלכם?

הישראלים משקיעים מיליארדים בנדל”ן בחו”ל, במיוחד בארצות הברית ובמדינות מערב אירופה. איפה? ניחשתם נכון – ארצות הברית.

להמשיך לקרוא באיזה מיקום בעולם תרצו את הדירה הבאה שלכם?

ההצלחה המסחררת של שוק הנדל”ן בספרד – תשואה של 10% בשנה

אחרי שסבלה משמונה שנים של משבר, שוק הנדל”ן הספרדי חוזר לצמוח, בין השאר עקב בנייה על גגות בתים.

להמשיך לקרוא ההצלחה המסחררת של שוק הנדל”ן בספרד – תשואה של 10% בשנה

בברלין תרוויחו יותר על הדירה שלכם

לא מעט נכתב על ברלין כיעד הפופולרי ביותר להשקעות באירופה. זו השנה השלישית בה ברלין מציגה נתונים מרשימים בכל הקשור לנדל”ן בעיר והמשקיעים הישראלים מוצאים בה יעד אטרקטיבי במיוחד. אבל לפני הכל, מה צריך לדעת לפני שמשקיעים?

להמשיך לקרוא בברלין תרוויחו יותר על הדירה שלכם

למה באירופה משתלם להשקיע בנדל”ן כאשר בישראל כבר אבדה האטרקטיביות?

במשך שנים ארוכות נחשבו ההשקעות בנדל”ן בישראל לאטרקטיביות ולמשתלמות כלכלית. עם זאת, בשנים אחרונות האטרקטיביות פחתה באופן משמעותי. הסיבות לכך רבות ומגוונות, בין השאר בגלל מחירי הנדל”ן הגבוהים, התשואה הממוצעת שנמוכה מ-3%, המשכנתאות היקרות למרות הריבית הנמוכה וגורמים נוספים שגרמו למשקיעים להפנות את כספם ואת השקעותיהם לנדל”ן באירופה. גם אורן קובי, איש נדל”ן ותיק ומנוסה, מתמחה בהשקעות נדל”ן באירופה בשל האטרקטיביות הרבה והאפשרות ליהנות מתשואה גבוהה וקבועה ומהשקעות אטרקטיביות בסיכון נמוך יחסית.
להמשיך לקרוא למה באירופה משתלם להשקיע בנדל”ן כאשר בישראל כבר אבדה האטרקטיביות?

מה הופך את השקעות הנדל”ן לאפיק המשתלם ביותר באירופה?

במשך שנים ישראלים רבים השקיעו את מיטב כספם בנדל”ן מקומי במרכז, בירושלים, בחיפה, בבאר שבע ובפריפריה. השקעות בנדל”ן נחשבו תמיד בעיני הישראלים לטובות ביותר: כאשר הריבית במשק הגיעה לשפל חסר תקדים והבורסה הפכה לתנודתית ומסוכנת מדי, המשקיעים המקומיים הפנו את כספם לנדל”ן. עם זאת, בשנים האחרונות, בעקבות העלייה העצומה במחירי הנדל”ן ובעקבות ייקור המשכנתאות, התשואה בענף הנדל”ן הפכה לנמוכה והיא פחות משתלמת בהשוואה לאפשרויות אחרות, בראשן השקעות נדל”ן באירופה.

להמשיך לקרוא מה הופך את השקעות הנדל”ן לאפיק המשתלם ביותר באירופה?

השקעה סולידית בברלין היא בדיוק מה שאתם צריכים

“לא מייצרים אדמות חדשות” הוא משפט שחשוב לזכור כאשר מתכננים את החיים ואת מהלכם. בכל שנה נבנים יותר ויותר מבנים בכל רחבי העולם, מה שאומר שהשטחים הפנויים הולכים ומצטמצמים. בראייה עתידית, הצמצום הזה יגרום לעלייה במחירי הנדל”ן ברחבי העולם בגלל צמצום ההיצע, וחשוב להיערך למצב הזה באמצעות השקעה סולידית בשוק הנדל”ן.
להמשיך לקרוא השקעה סולידית בברלין היא בדיוק מה שאתם צריכים

ברלין: שילוב של איכות חיים גבוהה ומחירי נדל”ן סבירים

לבטח גם אתם קוראים בעיתון ובאתרי החדשות כי החיים בברלין משמעותית יותר זולים וכי איכות החיים בה גבוהה. גם מחירי הנדל”ן בברלין נחשבים לסבירים, ולמעשה ניתן להבין מדוע צעירים וגם משפחות עם ילדים בוחרות לעבור לעיר הגרמנית ולהשתקע בה, ומדוע משקיעים רבים מפנים את כספם כדי להשקיע בנדל”ן בברלין.

להמשיך לקרוא ברלין: שילוב של איכות חיים גבוהה ומחירי נדל”ן סבירים

מהם יתרונותיה של ברלין על שוק הנדל”ן המקומי?

משקיעים שיש באפשרותם לרכוש נכסים מניבים בארץ חושבים היום פעמים. שינויי החקיקה שנועדו לבלום את עליית מחירי הדיור בארץ, מול הרגולציה המקלה על משקיעים בברלין, הופכים את ההשקעה בגרמניה למשתלמת יותר עבור המשקיע הישראלי.

להמשיך לקרוא מהם יתרונותיה של ברלין על שוק הנדל”ן המקומי?

ההשקעה בנדל”ן – היציבה והמשתלמת ביותר על פי הישראלים

השקעות נדל”ן ובמיוחד השקעה בקרקע חקלאית, נמדדות על פי היציבות שלהן ועל פי האופציות הקיימות בשוק הרלוונטי. על פי סקר מכון סמית שנערך עבור אתר גלובס, נמצא כי מרבית הציבור מאמין כי מחירי הנדל”ן יוסיפו לעלות וכי ההשקעה בפרויקטי נדל”ן, כגון רכישת קרקע חקלאית או רכישת דירה, הן השקעות משתלמות במיוחד. 

הנתונים של סקר מכון סמית מבשרים טובות לשוק הנדל”ן ולהשקעה בו, מכיוון שברגע שהציבור שם מבטחו בהשקעה זו, הדבר יכול לגרום ליציבות, מה שמגדיל את התשואות ומקטין את הון הסיכון. על פי הסקר, ישראלים רבים נוהרים לבקש משכנתאות, חרף הבטחות הממשלה כי המחירים ירדו וכ-60% מהם מאמינים כי המחירים אף יוסיפו לעלות.

באופן זה רכישת קרקע חקלאית, שמראש מחירה הוא נמוך, תהיה בטוחה יותר ויכולה להבטיח תשואות גבוהות גם בעתיד. כאשר מחירי הנדל”ן עולים משנה לשנה, השקעה בקרקע חלקאית הופכת למשתלמת ביותר, במיוחד עבור אלו שמיהרו להשקיע בה טרם עליית המחירים ויכולים להגדיל את הרווח שלהם מההשקעה.