אורן קובי: אנגליה בונה אלפי בתים חדשים בריאות הירוקות

5/5 - (3 votes)

בעוד שבישראל המגמה השלטת כיום היא לבנות עוד ועוד במסגרת עירונית צפופה, החליטו לאחרונה מקבלי ההחלטות באנגליה לקדם בנייה בדרך אחרת. אורן קובי, איש נדל”ן בעל ותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, מספר כי התקשורת הבריטית דיווחה לאחרונה על התגבשות תוכנית מרחיקת לכת. הרעיון הוא ליזום ולקדם בנייה של אלפי בתים (למעשה, יותר מרבע מיליון בתים) באזורים הירוקים דווקא. הבנייה תיעשה ככל שניתן תוך הקפדה על שימור הריאות הירוקות וללא פגיעה בנכסי טבע ונוף.

חיזוק תהליך קיים

עבור אלה שאינם בקיאים בנעשה בתחום, אורן קובי מבקש להוסיף נתון נוסף. עצם הבנייה באזורים שמהווים ריאות ירוקות באי הבריטי איננה דבר חדש לחלוטין. מה שחדש ומתחדש זהו ההיקף. בשנים האחרונות החל תהליך שבמסגרתו כבר נבנו כמה עשרות אלפי בתים באזורי הטבע. אך כל זאת מהווה רק הספתח. בשנים הקרובות צפויה המגמה להתחזק פי כמה וכמה כך שנפתחות הזדמנויות חדשות גם למשקיעים.

אל הפרוורים הירוקים

היזם אורן קובי מספר כי גם בארץ קיים החלום המשותף לרבים, לחיות בסביבה עירונית אך בחיק הטבע. בארץ, זוהי שאיפה לא כל כך אפשרית, די בדומה לאלה שרוצים לגור דווקא בלונדון הצפופה ואפופות העשן וכמובן – גם היקרה להפליא. היציאה לפרוורים, באזורים בעלי תשתית מתפתחת ועם נוף ירוק המשקיף מהחלון מאפשרת גישה לנכס במחיר נוח בהרבה וגם איכות חיים גבוהה.

בימים אלה, מתקיים משא ומתן בין ארגוני הירוקים בבריטניה לבין היזמים והקבלנים. הציפייה היא כי יתקבל מתווה כזה או אחר של הסכמה שיאפשר מינימום פגיעה בטבע ובנוף לצד פיתוח סביבת מגורים ראויה. בשלב זה, האזורים שעומדים על הפרק הינם בראש ובראשונה אזור מזרח וכן צפון מערב אנגליה.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*