דמי השכירות במשרדים בתל אביב במקום ה-27 בעולם

Rate this post

המחיר בתל אביב עומד על 448 אירו למ”ר לתקופה של שנה וכולל הוצאות ניהול. לונדון ממוקמת במקום הראשון על 2,138 אירו.

נכתב על ידי אורן קובי מנכ”ל חברת אדמה המשווקת קרקע חלקאית בכרכור 

אורן קובי
אורן קובי – נדל”ן משרדים

מחירי השכירות בתל אביב נמצאים במקום טוב באמצע. בעשור האחרון אנו עדים לתנופת בנייה אדירה של שטחי המשרדים, המצויים באותה רמה ביחד עם לונדון, ברלין, טוקיו ומוסקבה. אך למרות הכול, מחירי השכירות אינם אסטרונומים לעומת הערים האחרות. רשת התיווך והניהול הבינלאומית wakefield & Cushman המיוצגת בישראל על ידי חברת אינטר ישראל פרסמה סקר שוק משרדים לשנת 2013 ובו דורגה ישראל במקום ה-27 בעולם מתוך רשימה של 63 מדינות בדירוג דמי השכירות למשרדים.

לעומת שוק הדיור התל אביבי שרשם עליות מחיר בשיעור של עשרות אחוזים, שוק המשרדים שמר על יציבות מאחר וההיצע היה גדול יותר. הסקר מראה כי בשנה הקרובה יעמדו דמי השכירות בעיר על 2240 שקל למ”ר – 448 אירו לשנה כולל עלויות אחזקה וניהול, בהשוואה למשל לאינדונזיה שם המחירים כמעט זהים למחירים בתל אביב בעקבות מחסור בשטחים איכותיים למשרדים. הנתונים פורסמו השבוע באתר נדל”ן היום.

סמנכ”ל אינטר ישראל מסר כי אין כל קשר בין משרדים יקרים למובילות או נחיתות כלכלית ודמי שכיות נמוכים. ייתכן ובביירות המחירים גבוהים יותר מאחר וההיצע שם נמוך יותר. כמות המשרדים שם נספרת על יד אחת לעומת תל אביב. המשרדים היקרים ביותר נמצאים בלונדון בעלות של 2138 למ”ר לשנה, המחיר כולל הוצאות החזקה וניהול ברובע ווסט אנד. לראשונה מזה חמש שנים שלונדון מדורגת גבוה יותר מעל הונג קונג שנחשבת ליקרה במיוחד. הונג קונה ניצבת במקום השני עם עלויות של 1505 אירו למ”ר, במקום השלישי ריו דה ז’ניירו עם 1343 אירו למ”ר ובמקום הרביעי ניו דלהי עם 1324 אירו למ”ר. במקום האחרון ניתן למצוא את סנדטון שבאפריקה עם 124 אירו למ”ר בשנה.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקע חקלאית באיזור פרדס חנה כרכור

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*