יזמים בישראל השקיעו יותר מ-13 מיליארד דולר בנדל”ן בגרמניה

Rate this post

יזמי הנדל”ן מפעילים מאמצים לאיתור נכסים בערים הגדולות. היזמים מזכירים אפשרויות מימון, שקיפות גבוהה בהתנהלות ונכסים אשר מתאפיינים בשוכרים יציבים לטווח ארוך.

אורן קובי
אורן קובי – נדל”ן בגרמניה

לפי כתבה אשר פורסמה בגלובס, עושה רושם כי שוק הנדל”ן הגרמני נמצא כעת במצב של פריחה ועלייה. על אף חוסר הוודאות במטבע היורו, גרמניה הופכת ליעד השקעה מרכזי של יזמי נדל”ן ישראלים וכמעט בכל שבוע אנו מדווחים על עסקאות מהותיות במדינה.  הבנק המרכזי בגרמניה מעריך כי הכלכלה שם על סף התייצבות. יותר ויותר יזמים ישראלים משקיעים ומדגישים חסינות כלכלית לעומת שאר המדינות המצויות במשבר בגוש האירו. שווי הנכסים אשר נרכשו בשוק הגרמני עובר את רף 13 מיליארד שקל.

למידע נוסף על קרקעות לחצו – דוד רפאל קרקעות

אנו עדים לעסקאות עצומות שנעשו לאחרונה ומגיעות לסכומים של 2.8 מיליארד שקל (קצת יותר מחצי מיליארד אירו) וזו בתקופה קצרה של שלושה חודשים. החברות הישראליות מכוונות את מירב המאמצים למשימות איתור נכסים אשר מסוגלים להניב תשואה בעיקר בערים הגדולות דוגמת ברלין או מינכן, מאחר ובערים אלה קל יותר לאתר שוכרים יציבים לטווח ארוך. נקודה שקורצת למשקיעים הישראלים היא אפשרויות המימון ושקיפות גבוהה בהתנהלות. גרמניה היא למעשה מעין חוף בטוח למשקיעים רבים.

הגופים המוסדיים לא נשארים מאחור ומנצלים את האפשרויות של שוק הנדל”ן הגרמני. חברות ביטוח אף משקיעות עשרות מיליוני שקלים ברכישת נכסים מסחריים בצמוד למינכן ופרנקפורט, בהתאם לחברה ייעודית אשר הקימה עם שותפים לגיבוש פורטפוליו מרכזים מסחריים ברחבי גרמניה. חברות הביטוח הפנימו את פעילות הנדל”ן הנרחבת אשר מופעלת בגרמניה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*