שוק הדירות להשקעה רשם עלייה של 54%

Rate this post

מחקר שפורסם בגלובס מראה כי שנת 2012 מאירה פנים לשוק הנדל”ן בארה”ב כאשר בנייני הדירות להשקעה מזנק בכ-54% וסך המכירות מאמיר ל 7.8 מיליארד דולר.

בשורה מרעננת לטובת משקיעי הנדל”ן בארה”ב כאשר אנו חווים התעוררות בשוק בנייני הדירות למטרות השקעה בניו יורק. שנת 2012 הביאה איתה רוח רעננה כאשר מספר העסקאות בשוק הדירות להשקעה זינקו ב- 36% ואילו מספר הבניינים למטרות השקעה שנמכרו בשנה הזו זינק ביותר מ50% בהשוואה לשנת 2011.

מתוך הכתבה בגלובס - אורן קובי
מתוך הכתבה בגלובס – אורן קובי

בשנת 2012 נרשמו 639 עסקאות שכללו 964 בנייני דירות להשקעה ברווח כולל של 7.8 מיליארד דולר. בהחלט עלייה מרשימה לעומת השנה הקודמת, אז נרשמו 470 עסקאות בהן נמכרו כמעט 680 נכסים שהגיעו לשווי של 5 מיליארד דולר בלבד.

שמעון שקורי הוא נשיא חברת אריאל נכסים שערכה את הדו”ח אשר התפרסם בתחילת השבוע באתר גלובס. לדבריו של שקורי, בשנה החולפת נרשמה עלייה בהיקף העסקאות בשוק בנייני הדירות להשקעה, ובכל חמשת הרובעים של העיר ניו יורק נרשמו רווחים חדים. הוא מעריך כי הגורמים  הרלוונטיים לעלייה במכירות בנייני הדירות להשקעה הם עליית שכר הדירה שטיפס בצורה משמעותית והשפל של כל הזמנים בשיעור הריבית למשכנתאות.

בדוח ניתן להבחין בכמה מגמות בולטות לעין בשוק : ירידה של אחוזי התשואה בעיקר במנהטן. הביקוש לשוק בנייני הדירות להשקעה עולה על ההיצע. נכסים רבים יצאו אל השוק מחשש לעלייה במס על רווחי הון ועסקאות רבות נחתמו עם אחוזי תשואה הנמוכים מתחת ל5%. בנוסף המחירים של ברוקלין התקרבו מאוד למחירי מנהטן עם עליית שכר הדירה. בברוקלין התבצעו 173 עסקאות בשנה החולפת ובמסגרת אותן עסקאות נמכרו כמעט 260 מבנים שהגיעו לעלות כוללת של 1.55 מיליארד דולר ועלייה של יותר מ- 40% לעומת נתונים מהשנה החולפת.

משקיעים רבים ניצלו את הירידה החדה באחוזי התשואה במנהטן וברוקלין וחיפשו הזדמנויות ברובע הברונקס מה שהוביל עלייה דרמטית בהיקף העסקאות ברובע ועלייה מרשימה במחיר העסקאות למטר מרובע. גם בקווינס ניתן היה לראות ששנת 2012 הייתה שנה יציבה. הביקוש לנכסים המשיך להיות חזק, אך מספר העסקאות שבוצעו היו נמוכות יחסית עקב המחסור בהיצע.

אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*