היתרון של רכישת קרקע חקלאית על פני השקעות נדלן אחרות

Rate this post

מהו היתרון ברכישת קרקע חקלאית מאשר לבצע השקעות נדל”ן אחרות ? לפניכם הסבר מפורט בסופו תגיעו למסקנה הטובה ביותר עבורכם.

תחום הנדל”ן ידוע כאחד התחומים היותר מורכבים שיש, אך אילו שמניבים גם תשואה אדירה במידה ומתנהלים בצורה נבונה. עם זאת, ידוע גם כי בתחום הנדל”ן ישנם לא מעטים שיוצאים ללא כלום וכך מפסידים הון כספי גדול כיוון שלא חישבו את הסיכון נכון וכתוצאה מכך גם נפלו מהרגליים.
במאמר זה נעמוד מעט על הנושא הקרוב לתחום הנקרא הפשרת קרקעות חקלאיות ומכירתן ונבין מדוע יש בכך יתרון משמעותי מבחינת יחס הסיכון שנקבל כתוצאה מהשקעה בתחום, ביחס לזה הקיים בתחום השקעות הנדל”ן.

אורן קובי
אורן קובי – קרקע חקלאית למכירה

הפשרת קרקעות חקלאיות – מינימום השקעה, מינימום סיכון
ראשית, היתרון וההבדל המשמעותי הקיים בין קרקעות חקלאיות להשקעות נדל”ן הוא נושא עלות הרכישה וההון אותו אנו מביאים לידי סיכון. אם בנדל”ן כמעט כל רכישה של נכס יכולה להתבטא במאות אלפי שקלים והיכולת להרוויח תשואה גם היא מוגבלת, הרי שבקרקעות חקלאיות לא נדרש להשקיע יותר מסכום ממוצע שנע בין 30,000 ל-60,000 ₪. ברגע שמראש ישנו סיכון הרבה יותר קטן  מבחינת הסכום אותו אנו משקיעים, הרי שהנזק והבור אליו נוכל ליפול במקרה הגרוע ביותר הופכים להיות פחות משמעותיים. כמובן שאין זה פותר אותנו מלעשות הכנה מעמיקה בתחום ולהבין בדיוק כיצד נוכל להגדיל את סיכוי ההפשרה של הקרקע, אך כאשר אנו יוצאים מנקודת הנחה והתחלה כזו, הלחץ פוחת והסיכוי לעשות טעויות גם הוא פוחת איתו.

הפוטנציאל העצום הקיים בהפשרת קרקעות חקלאיות
בגלל שעלותה של קרקע חקלאית יכולה להימדד בגרושים ביחס לתחום הנדל”ן, ניתן להבין אם כן שבמידה ומצליחים להפשיר את הקרקע, התשואה המתקבלת כתוצאה מכך יכולה להרקיע שחקים. לא מעט אנשים שביצעו רכישת קרקעות חקלאיות בזול מאוד ומכרו אותם במאות אלפי שקלים הצליחו להתעשר כתוצאה מכך, כיוון שלאחר שמצליחים להפשיר את הקרקע ניתן להתחיל לבנות בה בניינים ודיור ולעשות כסף גם מהתחום הזה. הפוטנציאל הרווחי הקיים בהפרשת קרקעות חקלאיות הוא עצום וכך גם יחס התשואה שנקבל, בטח כשמשווים אותו לתחום הנדל”ן בו גם הסיכון גבוה בהרבה וגם התשואה נמוכה יותר.

  •  כותב המאמר הוא אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*