אטרקציות בברלין

לפני שמשקיעים בברלין חשוב להבין את היתרונות של העיר. ברלין ידועה בדומה לתל אביב כ”עיר ללא הפסקה”, עם מסיבות מהערב ועד שעות הבוקר המאוחרת, מבין היתרונות הבולטים ביותר של העיר יש את האטרקציות שלה. בירת גרמניה שופעת באטרקציות ומהווה מרכז תרבות עבור מיליונים מרחבי העולם.

תרבות

עיר שופעת ומגוונת - ברלין
עיר שופעת ומגוונת – ברלין

ברלין שופעת במתחמי תרבות הכוללים: מוזיאונים, מבנים לשימור ושרידים היסטוריים, עם דגש רב על שרידי מלחמות העולם הראשונה והשנייה ועל מבנים ששימשו את המשטר הנאצי. 

אוהבי התרבות בברלין יכולים לבקר בחומת ברלין, שנמצאת בצידה המזרחי של העיר, במוזיאונים הרבים, באנדרטת השואה שנמצאת ברובע מיטה ועוד.

בילויים

חיי הלילה שיש לבירת גרמניה להציע לא מביישים אף עיר אחרת בעולם. המועדונים והברים שבברלין נחשבים לטובים באירופה, עם כל סוגי המוזיקה ודי ג’ייז מכל רחבי העולם. הנה 5 פאבים במומלצים ביותר בבירה הגרמנית  – 

  • Mein Haus am See – אחד הברים המסקרנים ביותר במרכז ברלין (ממוקם ברובע מיטה – Mitte). שעות הפתיחה הלא שגרתיות שלו (24/7) והעיצוב הייחודי בסגנון שנות ה-70-80 בהחלט ממצבים אותו כאחד המקומות התוססים בעיר.
  • berlin-51058_640Tausend – בר שממוקד בעיקר למעמד הגבוה. החלל המרכזי של המקום הוא מיצג אומנותי המשלב אלמנטים של אור ואיור, וברוב ערבי השבוע מתקיימים במקום הופעות חיות.
  • Berghain / Panorama Bar – המועדון הידוע ביותר בברלין בגלל הסגנון הייחודי והעובדה שהוא מתאים לרוב הקהלים והאוכלוסיות. המקום ידוע במסיבות סוף השבוע, שנמשכות מיום חמישי בערב ועד ליום שני בבוקר (ברציפות).
  • Beckett’s Kopf – בר קוקטיילים אלגנטי בעל עיצוב מינימליסטי, כורסאות עור ואווירה אינטימית.
  • Watergate – אחד המועדונים הידועים בברלין לחובבי המוזיקה האלקטרונית. נמצא קרוב לנהר השפרה.
חומת ברלין
חומת ברלין

אירועים ופסטיבלים

בין הפסטיבלים הידועים ביותר בברלין ובגרמניה הוא האוקטוברפסט. האוקטוברפסט המסורתי אומנם מתרחש במינכן, אבל גם בברלין החגיגות תופסות תאוצה בשנים האחרונות ומתקיימות מדי שנה ברחבת אלכסנדר-פלאץ. פעילויות הפסטיבל כוללות שתיית בירה, אכילת מטעמים מהמטבח הגרמני, שירה, ריקוד ולבוש מסורתי. 

בבירת גרמניה ניתן גם ליהנות מקהילה יהודית גדולה ומבתי חב”ד גדולים בפריסה רחבה.

צפו בסרטון של חברת ‘למטייל’ ותבינו למה ברלין היא מבין הערים התוססות באירופה: