איך בוחרים השקעת נדל”ן רווחית בחו”ל

5/5 - (1 vote)

אם יש בידיכם הון קטן, אתם יכולים להצטרף לקהל מרוצה של משקיעי נדל”ן מעבר לים, במחירים של עשירית דירה בישראל. אז איך בוחרים השקעה רווחית בחו”ל? אספנו עבורכם כמה טיפים חשובים ששיתף איתנו אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי.

11974974_m

תשואות שנתיות אטרקטיביות ועלייה במחירי הנכסים

“משקיעי נדל”ן בוחנים את ההשקעות האטרקטיביות ביותר בשני מישורים. אלה שבהם ערך הנכסים יהיה גבוה יותר שנים מעטות לאחר שנרכש, ובינתיים יניב תשואה שנתית נאה משכירות. שוק הדירות בברלין מככב בשני הקריטריונים הללו”.

אורן קובי מפרט, “מספר שנים שערך הנדל”ן בעיר התוססת בגרמניה עולה בהיקף של 8%-10% בשנה, וגם מחירי השכירות עולים בממוצע בין 5%-7%”.

פיזור סיכונים למספר נכסים

עוד טיפ חשוב ששמענו מקובי: “אם אינכם יכולים לרכוש יותר מנכס או שניים, תוכלו להצטרף לקרן השקעות קיימת, ולהשקיע בפרוייקט שלם ביחד עם משקיעים נוספים. כך אינכם צריכים להיות מודאגים מדי אם אחד הנכסים לא הושכר, והסיכון מתפזר בין מספר נכסים”, הוא מסביר, “בצורה זו עלויות שוטפות של תיקונים בנכס מתחלקות בין כולם, וחברות ניהול מקצועיות מטפלות בנכס בצורה אמינה. אינכם צריכים לטוס לגרמניה בכל פעם שהשירותים נסתמים – הם יעשו זאת עבורכם”.

1122344

בחרו יזם מנוסה והשקיעו בפרוייקט קיים בו היזם שותף אתכם

אורן קובי מספר לנו כי הצלחת הפרוייקטים בברלין הובילה הרבה יזמים חובבים ומתחילים לשוק, המוכרים רעיונות ופרוייקטים על הנייר. הוא ממליץ, “חפשו משקיעים קיימים בעלי תיק פרוייקטים קיים והצטרפו לקבוצה שכבר נהנית מרווחים בפרוייקטים שונים.

אם היזם מציג לכם תוכנית עסקית המציגה תשואה גבוהה לאורך 20 שנה, נסו לחלק את התשואה לשנים ולראות כמה תרוויחו לשנה”, ומוסיף “בחרו יזם השותף אתכם בפרוייקט.

אם הוא שם את כספו, מן הסתם יהיו לו גם אינטרס שהפרוייקט יצליח יותר מפרוייקטים בהם אינו מושקע. חתמו אך ורק על חוזה הוגן, הכתוב בשפה שאתם מבינים, או היעזרו בעו”ד על מנת להבין את הסעיפים שאינם נהירים לכם”.