איך משפיעה נפילת המניה של חברת טבע על שוק ההון?

Rate this post

אחרי שפורסמו הדו”חות השנתיים של “טבע” באוגוסט השנה, היה ברור – החברה רושמת הפסדים והמניה שלה שוב צוללת. כאשר תאגיד ענק כמו זה מאבד מערך המניה, יש לכך השפעה מכרעת גם על שאר השוק וגם על המשקיעים, שמאבדים כל מוטיבציה להשקיע במניה שלא רק שלא תביא רווחים אלא גם תגרום להפסדים משמעותיים בערך הכסף שלהם.

התרסקות שוק ההון – עניין צפוי

נפילה של מניית טבע היא רק חוליה אחת בשרשרת ההתרסקות של שוק ההון ואובדן הפופולריות שלו לטובת שוק הנדל”ן הזר. הקהל מצביע ברגליים וכאשר מקום אחד לא רווחי, המשקיעים עוברים למקום אחר, במקרה זה לחו”ל, לרכוש נדל”ן ולהשכיר אותו. אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, טוען שמאז התרסקות המניות של טבע, פונים אליו רבים כדי לפתוח תיק השקעות ולהיעזר בשירותיו כדי למקסם ולייעל את התשואות מנדל”ן, שכידוע פחות מושפע מתהפוכות בעולם.

כן, נדל”ן לא מושפע מרפורמת הבריאות האמריקאית והוא גם לא מושפע מהבחירות. ערך הנדל”ן יציב ועולה עם השנים וכך מספק למשקיעים תשואות סולידיות וקבועות, המאפשרות להם ליהנות מהכנסה פאסיבית שיוצר עבורם הכסף המושקע, בעזרתו של אורן קובי.

העדפה ברורה – משקיעים בנדל”ן זר

העדפה לשוק הנדל”ן על פני שוק ההון היא ברורה – מי היה רוצה שהכסף שלו ילך לטמיון? אף אחד. ולכן ככל שזה נוגע להשקעות חכמות – צריך קודם כל לקחת בחשבון גם את עניין השלווה הפנימית של הלקוח. אם הלקוח יודע שהוא בידיים טובות ואין לו מה לדאוג, כך הוא ישמח להשקיע את כספו ולחיות חיים רגועים, ללא לחץ. מה שנשאר לו זה רק להמתין שהתשואות יזרמו לחשבון הבנק שלו, כאשר בדרך כלל הליך זה קורה תוך זמן קצר.