באיזה מיקום בעולם תרצו את הדירה הבאה שלכם?

הישראלים משקיעים מיליארדים בנדל”ן בחו”ל, במיוחד בארצות הברית ובמדינות מערב אירופה. איפה? ניחשתם נכון – ארצות הברית.

תופעת המשקיעים הישראלים, שמעדיפים לרכוש דירה מעבר לים כשידם אינה משגת לדירה בישראל, היא הרבה יותר רחבה ממה שחושבים.

ישראלים מעדיפים השקעות ראליות

new-york-city-cityscape_1127-157התשואה האפסית בהשקעות ובחסכונות גרמה לחלק נכבד מהישראלים לעבור להשקעות ראליות, אשר חלקן מתמקד בנדל”ן בחו”ל.

השקעה ריאלית בנדל”ן בחו”ל הפכה לאלטרנטיבה מקובלת אצל מי שרוצים להשיג תשואה גבוהה מזו שבתחום הנדל”ן בישראל. יותר מזה, הישראלים ידועים באהבה שלהם לחופשות בחו”ל, אז אם אפשר טסים לחופשה בברלין, למה לא לנצל את הזדמנויות ההשקעה בה?

עשרות אלפי ישראלים משקיעים בנדל”ן בחו”ל

אין נתונים מדויקים לגבי כמות הישראלים המשקיעים מעבר לים, אך מדובר בעשרות אלפים של משקיעים, מתוכם רק 50 אלף במאגרים של קרנות הנדל”ן.

“משקיעים ישראלים רבים לא מחפשים השקעה לטווח ארוך, אלא מחפשים לקנות נכס, לעשות עליו ‘קופה’ ולהמשיך הלאה לנכס הבא”, מסביר אורן קובי.

החברות המשווקות לישראלים נדל”ן בחו”ל כיום בודקות בקפידה כל השקעה לפני שהן נכנסות אליה. אותן חברות, המתווכות בין המשקיע לנכס בארצות הברית, מטפלות בכל הבירוקרטיה וסוגיות המסים הכרוכות השקעה וכן מנהלות עבורו את הנכס.

לפי הנתונים במאגרי הנדל”ן בישראל רוב הישראלים מעדיפים להשקיע בנדלן בארצות הברית. למעשה, 70% מהם מנתבים את כספיהם לנדל”ן ביבשת, ועד היום השקיעו ישראלים פרטיים סכומי עתק של מיליארדי שקלים בנדל”ן מעבר לים – 6 מיליארד דולר רק במדינת ניו יורק.

“כל מי שרוצה להשקיע בארצות הברית, רוצה להשקיע במנהטן, שם אפשר ליהנות מתשואה נאה גם לאחר ירידת מחירי השכירות ב-2016. ניו-יורק היא פנינת הנדל”ן של המשקיעים, עם דמי שכירות שיכולים להגיע גם לאלפי דולרים בחודש אם משקיעים בנכס הנכון ובמיקום הנכון”, מסביר קובי.