בברלין תרוויחו יותר על הדירה שלכם

Rate this post

לא מעט נכתב על ברלין כיעד הפופולרי ביותר להשקעות באירופה. זו השנה השלישית בה ברלין מציגה נתונים מרשימים בכל הקשור לנדל”ן בעיר והמשקיעים הישראלים מוצאים בה יעד אטרקטיבי במיוחד. אבל לפני הכל, מה צריך לדעת לפני שמשקיעים?

אורן קובי, איש נדל”ן בעל ניסיון עשיר בנדל”ן אירופאי מסביר כי לפני שרצים להשקיע בנכס נדל”ן, במיוחד בחו”ל, יש כמה דברים בסיסיים שחשוב לדעת, בעיקר אם אתם משקיעים חדשים בשוק.

מה קורה עם הכסף שהפקדתם?

אורן קובי - השקעת נדל"ן בברלין
אורן קובי – השקעת נדל”ן בברלין

לא מעט חברות נדל”ן ישראליות מנסות לגייס כספים לפרוייקטים עתידיים שבסופו של דבר לא יוצאים לפועל, וכתוצאה מכך המשקיע עלול לאבד את מיטב כספו.

“לפני שאתם משקיעים מאות אלפי שקלים בנכס, בדקו את החברה שאיתה אתם מעוניינים לעבוד”, מסביר קובי, “חשוב לבדוק האם קיימות ערבויות מתאימות לכספים, האם מעורב עורך דין, האם כל המסמכים חתומים באישורי נוטריון ועוד.”

האם הנכס נמצא במיקום אטרקטיבי?

כיום בעידן האינטרנט והגלובליזציה ניתן לגלות כל פרט שאתם רוצים על האזור שבו אתם מעוניינים להשקיע: ניתן לקרוא, להיכנס לפורומים ואף לטוס לאזור ולראות במו עיניכם באיזה איזור מדובר.

“השקעות נדל”ן הן החלטה נבונה אם נעזרים באיש מקצוע אמין. חשוב לעבוד עם חברות אמינות ומנוסות, ולא להתפתות לחברות המבטיחות תשואה גבוהה מבלי לבסס את הבטחותיהם על פרוייקטים קודמים.”, אומר אורן קובי.

בדקו את שיקולי המיסים בארץ ובחו”ל

למדינת ישראל יש הסכמים בינלאומיים עם מדינות שונות הנוגעות להעברת כספים בחו”ל. חלק מן ההעברות עשויות להיחשב לאירוע מס ולכן יש לדווח על העסקה עוד לפני שביצעתם את ההעברה ולקבל אישור מתאים ממס הכנסה.

לפני שניגשים לבצע השקעה מעבר לים, כדאי להכיר את חוקי וכללי המסים במדינת ההשקעה. למשל, בהשקעת נדל”ן בברלין המשקיעים משלמים גם מס למדינת ישראל וגם מס לממשלת גרמניה וחשוב להכניס כללים אלו לשיקולים טרם ביצוע הרכישה.