ההצלחה המסחררת של שוק הנדל”ן בספרד מספקת למשקיעים 10% תשואה בשנה

Rate this post

אחרי שמונה שנים של משבר, שוק הנדל”ן בספרד חוזר לצמיחה, בין השאר בשל בנייה על גגות בתים, ומספק למשקיעים בו תשואה שנתית של 10% בשנה – מדובר בעלייה משמעותית נוכח השנים האחרונות.

בברצלונה ומדריד – תשואה של 3%-4%

evening-view-of-barcelona_1398-448מחירי הדירות באזורים מרכזיים ברוב הערים במדינה נמצאים כיום במצב הטוב ביותר מאז המשבר. שוקי השכירות והמשכנתאות עולים, וסבב של מיזוגים ורכישות עתידיים נהיים נפוצים בקרב חברות הנדל”ן הגדולות.

“אף ששוק הנדל”ן בספרד עדיין רחוק מהשיאים שהגיע אליהם לפני המשבר ב-2008, מעטים יכלו לחזות את ההתאוששות שהוא חווה כיום.”, מסביר אורן קובי.

התחייה שחווה ענף הבנייה הופכת את ספרד לאחד מסיפורי ההצלחה הכלכליים של אירופה, כשהמדינה צופה צמיחה של 3% ב-2017.

התשואות בענף הנדל”ן הן כ-6% אך במרכזי הערים ברצלונה ומדריד היא קרובה יותר ל-3%-4%. התשואות למשרדים וחנויות, לעומת זאת, היא 7.4% ו-8.4%.

נוכח הנתונים האלה לא מעט משקיעים מוצאים עצמם משקיעים דווקא בתחום המלונאות – רכישת חדרי מלון הניבו תשואה שנתית ממוצעת של 10%.

יחד עם זאת, בעקבות הטלטלה שעבר השוק הספרדי לא מומלץ להיכנס למים העמוקים בלי ליווי מקצועי. קובי מסביר כי אין שני לייעוץ מקצועי בתחום הנדל”ן בכלל, ובשווקים שעברו טלטלות בפרט.

“השוק הספרדי בהחלט נמצא כרגע בצמיחה, אך דווקא בגלל הטלטלה שעברה, והגיוון במיקומי הנכסים המבוקשים כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע וחברות נדל”ן מנוסות, המכירות את השינויים המתקיימים בשוק.”