חברת PWC בדקה וקבעה: “ברלין מציגה את נתוני הצמיחה המרשימים באירופה”

Rate this post

מה הופך את ברלין ליעד החם בהשקעות נדל”ן באירופה? לעיר אומנם יש יתרונות רבים, אך איך אפשר לדעת בוודאות שמדובר בהשקעה כדאית?

אורן קובי - השקעת נדל"ן בברלין
אורן קובי – השקעת נדל”ן בברלין

סקר חדש של חברת הייעוץ העולמית PWC מציב את ברלין זו השנה השלישית ברציפות כיעד עם נתוני הצמיחה המרשימים ביותר באירופה, זאת בשל הגירה חיובית לברלין בהתאם לנתונים שמספקת על ידי עיריית ברלין.

בנוסף, חברות מסחריות רבות מעבירות את משרדיהן לברלין מתוך שיקולים של עלות – תועלת, כשהן יודעות שיקבלו תמורה טובה ביחס למחירי השכירות שהם משלמים. אותן חברות תורמות לצמיחה כלכלית בעיר ובגרמניה בכלל, ומביאות לברלין צעירים מרחבי העולם שבוחרים להגיע ולעבוד בחברות מובילות.

אורן קובי מסביר כי “על פי הנתונים שמספקים הרשויות המקומיות בקניית נדל”ן בברלין ניתן לייצר תשואה שוטפת של בין 3%-5% מדמי השכירות, ולרשום תשואה שנתית על ההון של כ-8%.”

כאמור לרכישת נדל”ן מעבר לים יש לא מעט יתרונות, בפרט המחירים הנמוכים והאטרקטיביים למשקע אך יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי לא מדובר בעניין פשוט ויש לקבל ליווי של מומחי נדל”ן, כמו אורן קובי.

לסיכום, כל השקעת נדל”ן מחייבת בדיקה רצינית של כל מרכיבי העסקה: מיקום הנכס, תשואה שנתית, דמי השכירות וכדומה. לכן, מומלץ לא לקפוץ למים בלי ידע מקדים – אתם הולכים להשקיע את מיטב כספכם, וודאו שאתם עושים זאת כראוי.