כך תשקיעו בנדל”ן בחו”ל

Rate this post

השקעת נדל"ן חכמההפופולריות העצומה של רכישת דירות מעבר לים הפכה את התחום למשגשג במיוחד בקרב משקיעים בארץ. העובדה כי הבנקים נותנים ריבית אפסית על חסכונות בארץ, ומחירי הנדל”ן גבוהים מתמיד – בעוד מחירי השכירות דומים מדי למחיריהם בשנים קודמות – הופכת את רכישת הנכסים המניבים מעבר לים לאופציה השפויה למשקיע הישראלי. שאלנו את אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי, כיצד הוא ממליץ להשקיע בנדל”ן בחו”ל.

למדו היטב את האזור בו אתם עומדים להשקיע

קובי מתחיל ומסביר: “כמומחה רכישות נדל”ן באירופה, אני נתקל לא פעם באנשים ששואלים אותי האם כדאי להשקיע במדינה זו או אחרת.

חשוב להבין שכמו שבישראל יש הבדל בין השקעה בתל אביב לבין השקעה בחיפה, גם מעבר לים יש ערים ויש ערים, וכל שכונה כוללת פוטנציאל גבוה יותר או פחות של עליית מחירים ושל פוטנציאל רווחים.

לפני שמתחילים להשקיע כדאי לעשות שיעורי בית ולהיעזר במידע ברשת על מנת להכיר את מחירי הנכסים והשכירויות באזור”.

לא רק תשואה שנתית

berlin-1882401_640

“בהשקעות נדל”ן חשוב להתייחס לשני היבטים”, ממשיך אורן קובי, “הראשון הוא התשואה השנתית שאנו מקבלים מהנכס. דהיינו, הסכום שנשאר לנו בכיס משכירות לאחר קיזוז כלל ההוצאות (לרבות חברת ניהול, מיסים, תחזוקה שוטפת של הנכס וביטוחים) ביחס לסכום אותו השקענו בהתחלה.

להשקעת נדל”ן יש גם פן נוסף. עליית ערך של הנכס כתוצאה מהשבחה או מעליית מחירים הדרגתית עם השנים. גם פה, אם נחליט למכור ברווח, אנו יכולים להכניס עוד סכום נאה מעבר לתשואה השנתית, לכן רצוי לבחור באזור מתפתח בעל הגירה חיובית ומקומות תעסוקה”.

אורן קובי מסכם: “יש עוד הרבה מאד היבטים שצריך לתת עליהם את הדעת, כמו חוקי הנדל”ן בכל מדינה, מדיניות המיסוי, וכמובן – לא לשכוח לעדכן את מס הכנסה שאתם משקיעים בנכס, גם אם מדובר בנכס ראשון”. אז מה למדנו? כדאי לעשות קצת שיעורי בית ולהתייעץ עם מומחים לפני שנכנסים להשקעה.