למה השקעה ורכישת קרקע חקלאית תהיה עדיפה בזמן משבר כלכלי?

Rate this post

בזמנים בהם המשק נמצא במשבר כלכלי, נמנעים המשקיעים מלעשות צעדים משמעותיים ומלקיחת סיכונים, מה שמשפיע עוד יותר של המצב הכלכלי ומעמיק את המשבר. בזמן שהמשקיעים קופצים את ידם והכסף למעשה לא נסחר, הדבר משפיע על כל חלק ומרכיב בשוק והופך אותו ללא רווחי ולא משתלם. מצב זה גורם לכך שהמעוניינים להשקיע את כספם, בעתות משבר כלכלי, יצטרכו למצוא אופציות עדיפות יותר ובניהן – קרקע חקלאית לרכישה והשקעה.

היתרונות של קרקע חקלאית להשקעה בעתות משבר כלכלי
מאז המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008, אשר השפיע על המסחר הגלובלי, על מדדי המניות, על שוק המט”ח ועל המטבע המקומי, נפגע הסחר והאפשרויות של האדם הפרטי או העסקי, להגדיל את רווחיו על ידי השקעות מניבות. עם זאת, בדיוק באותו הזמן, החלה לבלוט לטובה קרקע חקלאית להשקעה ולמרות שמתלווה אליה סוגיית ההפשרה, היא עדיין נחשבת לאופציה רווחית ומשתלמת. מדוע זה כך?

  • רווחים מיידים – נכסי נדל”ן למגורים בישראל הם לא רבים ועל כן, נוצרה בעיה של עליית מחירים לצרכן ועלות גבוהה של בניה מצד המשקיעים, הקבלנים והיזמים. מצב זה יוצר קושי רב עוד יותר מכיוון שעליית המחירים עבור נכסים מניבים, מרוקנת את ידו של הצרכן, שלא יכול לרכוש דירה ולכן הביקוש עבורה יורד. בדיוק כאן נכנס הפיתרון של קרקע חקלאית להשקעה ולמרות שהשקעה זו לא בהכרח מניבה פרויקט בניה, היא מאפשרת הטבות והליכים מהירים שיאפשרו לקדם פרויקטים נדל”ן למיניהם. באופן זה, קרקעות חקלאיות להשקעה בעיתות משבר כלכלי ומצוקת דיור, יכולות להניב רווחים גבוהים ומידיים.
  • רווחים עתידיים – קרקע חקלאית להשקעה יכולה להניב תשואות רבות, לא רק באופן מיידי, אלא גם ובעיקר, בראייה עתידית. למרות שקיימת סוגיית הפשרת הקרקע ולמרות ששינוי יעוד הקרקע החקלאית מצריך הליכים ביורוקרטים לא פשוטים, בסופו של דבר ההשקעה תשתלם כי תמיד קיים ביקוש לקרקעות. באופן זה, תוכל הקרקע אותה רכשתם, להתגלות כרווחית במיוחד, כאשר יבנה בסמוך אליה ישוב חדש, מרכז מסחרי, הרחבה של פרויקטים ציבוריים או עירוניים ועוד.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*