למה כדאי להשקיע בנדל”ן דווקא באירופה?

Rate this post

berlin-germany-1828008_640משקיעים רבים הבוחרים בהשקעה יציבה בנדל”ן מתלבטים היכן כדאי להם להשקיע. אם לפני שניים או שלושה עשורים המשקיעים בחרו להתמקד במיוחד בהשקעות בישראל, כאשר האמיצים שביניהם פזלו להשקעות מעבר לים ומשקיעים בארה”ב, הרי שהיום בירות אירופה עוברות לנתיב השקעה מוכר ואטרקטיבי. שאלנו את אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי, מה גורם לישראלים רבים לבחור באירופה כיעד המועדף להשקעה.

קרבה לישראל

“יש לזכור כי הבירות האירופאיות קרובות מאד לישראל”, מסביר אורן קובי. “כאשר משקיע אמריקאי שחי בחוף המזרחי משקיע בחוף המערבי הוא לפעמים צריך לטוס 7-6 שעות על מנת להגיע מצד אחד של ארה”ב לצידה השני.

ישראלי שמשקיע בבירות אירופה יכול להגיע אליהם בפחות שעות טיסה. הועבדה כי משקיעים מעבר לים אך במרחק קצר, מאפשרת למשקיע הישראלי לטוס ולבחון מקרוב את הנכס בו הוא משקיע, ולא להסתפק רק בתמונות או בסיפורים, כמו שמשקיעים רבים בדירות בארה”ב נוהגים לעשות”.

אין צורך בויזה

“יתרון נוסף שיש להשקעה באירופה לעומת ארה”ב הוא העובדה כי אינכם זקוקים לויזה על מנת להיכנס למדינה”. אורן קובי מדגים: “נניח שרכשתם נכס מניב בארה”ב. יום אחד אתם מעוניינים לטוס לראות אותו. אין לכם שום דרך לדעת בוודאות כי אכן תאושר לכם ויזה למדינה.

economic-1050731_640

העובדה כי הנכם בעלי נכס באמריקה אינה מעניקה לכם שום יתרון משמעותי בבקשה לויזה. כמו כן, מדובר בטיסה ארוכה של לפחות 12 שעות, ולפעמים בטיסה עם קונקשן שאורכה 20 שעות ויותר. זאת בניגוד להשקעה באירופה, בה אתם יכולים לטוס לסוף שבוע קצר, לראות את הנכס ולחזור”.

לסיכום, ניתן לראות כי השקעה באירופה עבור משקיעים המעוניינים לראות את הנכס מקרוב, ולא רק לתת לחברת ניהול לנהל אותו מרחוק, כפי שבוחרים לעשות משקיעים רבים בעלי נכסים בארה”ב, היא אכן האופציה העדיפה בין השתיים.