מדוע השקעה ורכישת קרקע חקלאית טובה יותר מהשקעות אחרות?

Rate this post

שוק הנדל”ן בישראל סובל בשנים האחרונות מחוסר יציבות ומאפשרויות מוגבלות לגדול, להתפתח ולהרוויח. אבל במבט מעמיק יותר, דווקא ישנו תחום ייחודי בתוך עולם הנדל”ן, שמכיל אפשרויות בלתי מוגבלות ופוטנציאל רווח אדיר, הלוא הוא תחום ההשקעות בקרקעות חקלאיות.

קרקעות חקלאיות לרכישה
השקעה בקרקעות חקלאיות

כאשר בוחנים את ההבדלים בתשואות ובהון הסיכון, בין השקעות נדל”ן לבין השקעות בקרקעות חקלאיות, ניתן לראות יתרונות רבים לטובת הקרקע החקלאית. כמו כן, ההשקעה בקרקע החקלאית לעיתים תהיה עדיפה מהשקעות פיננסיות, שלא בתחום הנדל”ן, כמו השקעות בשוק ההון ובמיזמים שונים.

מהי השקעה בקרקע חקלאית?

רבים נוטים לחשוב כי יוקר המחייה הוא הגורם העיקרי לכך שהדיור בישראל אינו בר השגה. כמובן שיוקר המחיה הוא גורם משמעותי, אך המחירים הגבוהים של הדירות לרכישה, נובעים ממחסור בקרקעות ומהיקף בניה נמוך.

על כן, השקעה בקרקע חקלאית, שהיא למעשה רכישת הקרקע והפשרתה לבניה, מהווה מצרך מבוקש מאוד בישראל ועתידה להניב תשואות יפות. מלבד הדרישה הגבוהה, ישנן סיבות נוספות שהופכות את ההשקעה בקרקע חקלאית לעדיפה על פני השקעות אחרות.

עלות רכישה והון סיכון

השקעה בשוק ההון או השקעה בתחום הנדל”ן, יכולה להסתכם בעלות רכישה גבוהה ומשמעותית, שלעיתים אינה מתאפשרת ליזמים צעירים ואף לא לותיקים שביניהם. סכום הרכישה יכול להגיע למאות ואף למיליוני שקלים, בעת שרכישת קרקע חקלאית יכולה להסתכם רק בעשרות אלפי שקלים. הדבר מאפשר לזוגות צעירים ויזמים מתחילים לזכות בהזדמנות לפתח את עצמם ולהתקדם בתחום ההשקעות. כמו כן, גם הון הסיכון המונח על הכף נמוך בכל הנוגע לרכישת קרקע חקלאית, בעיקר בגלל האופציות והתשואות שנלוות אליה.

תשואות ואופציות

התשואות שעתידות להתקיים עקב הרכישה והאופציות שמגיעות עמה, רבות וגבוהות בהרבה לעומת התשואות והאופציות, שיכולות להגיע בעקבות השקעה בנדל”ן ובשוק ההון.

באופן זה, בעל קרקע חקלאית יכול להשתמש בה לבניית אזורי מסחר, שיניבו עבורו רווחים גבוהים ולבניית מבני מגורים, אשר מבוקשים מאוד בישראל.

כמו כן, ישנם זכויות מסוימות בתחום המקרקעין הנוגעות לבעלי קרקעות כמו עסקת קומבינציה, אשר מאפשרת לבעל הקרקע למכור חלק מהשטח לחברה קבלנית, שבתמורה תקדם תכניות בניה בשטח המלא.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*