מה הופך את ברלין לעיר כה קסומה?

Rate this post

ברלין מושכת אליה צעירים רבים, בטווח הגילאים 20 עד 40, ולא בכדי. היא מציעה חופש רב, מגוון עצום של אפשרויות וגם תנאי מחיה ברמה גבוהה יחסית, בהשוואה לערים אירופאיות גדולות אחרות.

מחירי הדירות בה, נכון להיום, סבירים מאד והמחייה בה זולה במיוחד.

חופש, פרטיות ועצמאות

berlin-1512296_640

ברלין מהווה אטרקציה המושכת אליה המונים – וגם ישראלים – כבר לא מעט שנים. העיר מסמלת רבגוניות, יצירה וגם חופש. מגיעים אל העיר מהגרים מכל העולם וישראלים בכללם, המעוניינים לנצל את כל האפשרויות הרבות שהיא מציעה.

ישראלי המתגורר בעיר כבר שנתיים מספר שהיא מציעה אווירה מסוג אחר, וזה בדיוק הקסם שלה. כבעל אזרחות גרמנית, הוא מקבל סיוע ממשלתי שעליו הוא יכול היה להסתמך עד שמצא עבודה. אם תשאלו את אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי, הוא יספר לכם שברלין היא עיר ענקית, עיר מעורבת באנשים מכל העולם.

מכל עבר כמעט שומעים בה ספרדית, אנגלית, איטלקית ועוד שפות רבות ויש בה מבחר של מקומות בילוי ופעילויות חברתיות. אמצעי התחבורה בברלין נוחים וזמינים: יש בה רכבת תחתית, רכבת קלה, אוטובוסים וגם מוניות. קל מאד להגיע אל מרכז העיר ולכל מקום אחר.

אורן קובי, בעל ניסיון רב בתחום הנדל”ן, מוסיף על ברלין (כפי שטוענים גם ישראלים אחרים), שהעיר גם מכבדת את המרחב הפרטי של תושביה. אורן קובי מכיר את העיר היטב, וגם את תושביה. הגרמנים, שאולי אינם מנומסים כמו האנגלים, מכבדים את הפרטיות של האחר, אינם נכנסים לענייניו ואינם דורשים ממנו דבר.

הפתיחות לאנשים שמגיעים ממקומות אחרים היא רבה, ואין זה משנה מהיכן באו. אורן קובי מספר שזוהי עיר בינלאומית, מה שמוסיף לקסם שלה – עיר שמרגישים בה עצמאיים וחופשיים, כמעט באופן מידי.