מה מוביל את המשקיעים הישראלים לשוק הנדל”ן הגרמני?

Rate this post

במשך שנים ארוכות המשקיעים הישראלים השקיעו את כספם בנדל”ן בישראל, בבורסה, בפורקס ובאפיקי חיסכון והשקעה נוספים. בשנים האחרונות השקעות נדל”ן בישראל כבר אינן אטרקטיביות בגלל מחירי הנדל”ן הגבוהים והתשואה הנמוכה. גם הבורסה נחשבת למסוכנת ולתנודתית, וכתוצאה מהריבית האפסית במשק אין טעם להשקיע בתכניות חיסכון ארוכות טווח ובאפיקי השקעה צמודים לריבית ולמדד המחירים לצרכן. לכן, החלו משקיעים רבים מישראל להפנות את כספם להשקעות מעבר לים, משקיעים רבים גילו את הפוטנציאל הקיים בהשקעות נדל”ן בגרמניה, ביניהם גם אורן קובי – איש נדל”ן מנוסה המתמחה בהשקעות נדל”ן באירופה בכלל ובגרמניה בפרט.

הזדמנות חסרת תקדים למשקיע הישראלי

תשואה גבוהה מהשכרת נכסים - שוק הנדל"ן הגרמני
תשואה גבוהה מהשכרת נכסים – שוק הנדל”ן הגרמני

אורן קובי הוא דוגמה לאיש נדל”ן מקצועי ומנוסה שמסוגל לזהות הזדמנויות חסרות תקדים כדי לנתב את כספו להשקעה חכמה בסיכון נמוך. שוק הנדל”ן בגרמניה מפגין יציבות לאורך שנים, בדיוק כמו הכלכלה הגרמנית שנחשבת לאחת הגדולות והיציבות בכל העולם. בעקבות גלי ההגירה לערים המרכזיות בגרמניה ובזכות מחירי הנדל”ן הנמוכים יכול המשקיע הישראלי לרכוש נכסי מגורים מניבים במיקומים מעולים ובמחירים אטרקטיביים.

במקום להשקיע בדירה בת שלושה חדרים בתל אביב אפשר לרכוש מספר דירות בברלין ובערים נוספות, להשכיר את הנכסים וליהנות מתשואה גבוהה וקבועה ומן האפשרות לממש את הנכס בעוד מספר שנים במחיר גבוה בהשוואה למחיר הקניה.

יציבות הכלכלה ועליית מחירי הנדל”ן

כל משקיע מעוניין בהשקעות בטוחות עם רמת סיכון נמוכה ככל הניתן, אך הוא מעוניין גם בתשואה גבוהה. אורן קובי, כמו משקיעים מנוסים אחרים, משקיע את כספו בנדל”ן בגרמניה מאחר שמדובר בהשקעה בטוחה ברמת סיכון נמוכה. יש לזכור כי מחירי הנדל”ן בגרמניה נמוכים בהשוואה למקומות אחרים, השוק יציב, יש ביקוש גבוה לדירות ולבתים להשכרה, ומחירי הנדל”ן החלו לטפס מעלה, כך שבעוד מספר שנים ניתן יהיה לממש את הנכס וליהנות מרווח עצום.