מה מצב שוק הנדל”ן היווני כיום?

Rate this post

תנודות ושינויים בכל התחומים משפיעים בצורה מיידית גם על נכסים ועל שווים. מסיבה זו כאשר מתרחשים תהליכים שונים ונוצרים שינויים עולמיים, גם תחום הנדל”ן סופג את המהפכים. ואכן, המציאות הזו בולטת כיום מאוד ביוון. המדינה המורכבת משלושת אלפים איים, השוכנת בסמיכות לישראל, מהווה כיום אזור מבוקש לעסקאות נדל”ן למשקיע הישראלי. זאת בשל מצב שוק הנדל”ן ביוון. גם אתם שמעתם בוודאי על משקיעים הרוכשים נכס ביוון. מה מתרחש בשוק הנדל”ן היווני? ומדוע העסקאות כה משתלמות?

משבר כלכלי ועסקאות כדאיות

יש מי שיבין שממדינה במשבר צריך להתרחק. אבל זה לגמרי לא נכון באשר ליוון כיום. אורן קובי הוא איש נדל”ן בעל ותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, והוא מציג את הנכסים ביוון כהזדמנות ששווה לנצל אותה. זאת בגלל העובדה הפשוטה שאומנם המדינה במשבר בהווה, אבל מסתמן כי יוון תצליח להתאושש בקלות יחסית מהמשבר וערך הנכסים יזנק מעלה. כעת, לעומת זאת, מחירי הנכסים זולים משמעותית בגין המשבר – משמעות הדברים היא שכעת יש הזדמנות לרכוש נכסים שווים במחירים הזולים באחוזים משמעותיים.

ביקוש ער לנכסים ביוון

אורן קובי מדווח כי אכן קיים ביקוש גובר בקרב ציבור המשקיעים הישראליים והתעניינות בנכסי נדל”ן באזורים השונים ביוון, כאשר יש ביקוש גדול לנכסים באזורי התיירות בגבולות המדינה. אלו הם אזורים הנמצאים בסמיכות לחופיה הרבים של המדינה, והם זוכים להתעניינות גוברת של תיירים מכל העולם. כמובן שהתיירות מעלה את ערך הנכס ואת התשואה.

מיסוי נוח

מלבד המחירים הנמוכים יחסית של הנכסים, יש לשים לב גם לעובדה כי בשל האמנה שנחתמה בין ישראל לבין יוון, העסקאות למשקיע הישראלי הן משתלמות במיוחד גם בגלל המיסוי הנוח. מה שאומר שכיום יותר מתמיד שווה להשקיע בנכס יווני מניב תשואה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*