מה צריך לדעת לפני קניית קרקע חקלאית?

זהו לא סוד שאין הרבה קרקעות חקלאיות לבניה וכדי למקסם את הרווח מכל פיסת קרקע חקלאית מתחילים הקבלנים לבנות לגובה. זו אחת הסיבות הגורמות לעליה במחירי קרקעות חקלאיות פרטיות לבניית בתים צמודי קרקע.

קרקע חקלאית להשקעה – האם מדובר בהזדמנות כלכלית?

קרקעות חקלאיות

מיעוט הקרקעות בישראל גורם ליצירת תכניות מתאר מצד הרשויות לשינוי ייעוד הקרקעות לצורכי בנייה – יותר ויותר אנשים עוזבים את הערים הגדולות ומחפשים מגורים באזורים יותר כפריים, מה שמשפיע על מקבלי ההחלטות לזרז את ההליך הבירוקרטי הנחוץ כדי לאשר את שינוי ייעוד הקרקע מקרקע חקלאית לצורכי מגורים.

הביקוש לקרקע חקלאית תמיד תהיה גבוהה, ולכן גם המחיר לקרקע רק יילך ויתייקר – כ-7% מהקרקעות במדינת ישראל הם בבעלות פרטית הרשומה בטאבו.

משקיעים אשר מעוניינים לרכוש קרקע חקלאית להשקעה צריכים להבין כי מדובר בהשקעה ארוכת טווח, שלא יוכלו ליהנות מפירותיה תוך שנה-שנתיים אלא זו השקעה שדורשת סבלנות, שכן הביקוש מצד האוכלוסייה עולה וההיצע בקרקעות חקלאיות יורד.

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים קרקע?

קרקע חקלאית להשקעה - הזדמנות כלכלית חד פעמית
קרקע חקלאית להשקעה – הזדמנות כלכלית חד פעמית

ישנם לא מעט שטחי קרקע חקלאית למכירה הממוקמים בסביבות ערים וישובים, לכן חשוב לבדוק את מיקומו של הקרקע המוצעת לכם ואת המרחק מהאזור הבנוי.

בנוסף, כדאי לבדוק את סטטוס הקרקע בתמ”א הארצי כדי לוודא שהיא אכן נלקחה בחשבון כשטח שאמור לעבור שינוי ייעוד מקרקע חקלאית למגורים בעתיד, וכן לוודא שהקרקע רשומה בטאבו על שם המוכר ושלא מדובר בקרקע השייכת למדינה.

מעבר לכל אלה וכחלק מהבדיקות על תכנון הבנייה על הקרקע, חשוב שהמשקיע יבדוק שאין כל תכנון מצד המדינה או מצד גופים פרטיים לבנות תשתיות, כבישים עירוניים וכדומה על שטח זה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*