מולדובה- מדינה קטנה עם פוטנציאל נדל”ן גדול

מולדובה מתמודדת עם אתגרים רבים

מולדובה קיבלה את עצמאותה מברית המועצות בשנת 1991. המדינה הצעירה מתמודדת עם אתגרים גדולים כמעט בכל תחומי החיים. הכלכלה במולדובה נשענת בעיקר על חקלאות, ייצור מזון וייצוא חומרי בנייה ועץ. מבחינה מדינית, המדינה הקטנה מכילה מיעוטים אתניים רבים, בין השאר אוקראינים ורוסים, וצריכה לתמרן בין השפעות מגוונת של שכנותיה רבות העוצמה. למרות זאת, לכלכלה במולדובה תקבולים יחסית גדולים של מטבע חוץ. כסף זר זורם אל המדינה הקטנה על ידי עשרות אלפי מהגרי עבודה העובדים במדינות מערביות ושולחים את משכורותיהם חזרה למשפחותיהם במולדובה.

ממה נובע פוטנציאל הנדל”ן הגדול במולדובה

אורן קובי מסביר כי מולדובה נמצאת בנקודה מעניינת מבחינה כלכלית. למרות היעדר תשתית לתעשייה מתקדמת, המדינה שוחה בכמויות אדירות של מטבע חוץ. פוטנציאל הנדל”ן במולדובה קורץ מאוד להרבה משקיעים מכל העולם מכמה סיבות עיקריות:

  • מחירים נמוכים: אנשים הרוצים להיכנס לשוק הנדל”ן ולגוון את תיק ההשקעות שלהם יכולים בהחלט לעשות זאת במולדובה. גם ללא השקעה של הון משמעותי, רכישת נדל”ן במולדובה היא אפשרית בהחלט, ויכולה לתת תמורה יפה גם להשקעה זניחה באופן יחסי.
  • שיפור רמת החיים: העובדה שכמעט לכל משפחה בן אחד או יותר העובדים מחוץ למדינה ושולחים כסף הביתה, הביאה לשיפור משמעותי ברמת החיים במדינה. כיום, עם המשכורות של עובדי החוץ יכולות משפחות רבות לשפר את הדיור בו הם מתגוררים. כך, חלקים מהמדינה עוברים תנופת בנייה של ממש.

קיימים גם קשיים ברכישת נדל”ן במדינה

מאחר והכלכלה המולדבית נשענת בצורה משמעותית מאוד על חקלאות, ישנו חיבור חזק מאוד לקרקע המשפחתית. לכן, תנודת נכסי הנדל”ן במדינה היא מצומצמת באופן יחסי, כאשר חקלאים רבים רוצים להישאר על אדמת המשפחה. אם כן תמצאו מוכרים פוטנציאליים, תוכלו לרכוש שטחי חקלאות עצומים בסמיכות לערים אשר ברבות הימים יקבלו אישורי בנייה. כך, תוכלו להיות חלק מהמהפכה שעוברת המדינה הקטנה, אשר נמצאת כרגע רק בתחילתו של תהליך המעבר מהכפר לעיר ומחקלאות לתעשייה מתקדמת. כדי לשפר את סיכויי ההצלחה של ההשקעה שלכם, כדאי מאוד להיפגש ולשוחח עם אנשים בעלי ידע ומומחיות בנושא הנדל”ן והמצב המדיני במולדובה.

Be the first to comment

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*