מערבה מכאן: איפה ישראלים הכי אוהבים להשקיע?

Rate this post

ישראל נמצאת במקום הראשון בעולם בהשקעות נדל”ן בחו”ל, ובשנים האחרונות התופעה הזו מתרחבת. אז היכן ישראלים משקיעים הכי הרבה, מהן המגמות בשווקים השונים והיכן כדאי לחפש נכס נדל”ן?

התשואה האפסית בהשקעות וחסכונות גרמה לחלק נכבד מהישראלים להשקעות ראליות, חלקן מתמקד בנדל”ן בחו”ל. השקעת נדל”ן בחו”ל הפכה לאלטרנטיבה מקובלת עבור מי שרוצה להשיג תשואה גבוהה מזו שבארץ, העומד על ממוצע של 2.5%-4% במגורים.

כמה ישראלים משקיעים בנדל”ן בחו”ל?

אורן קובי: "הנדל"ן בוורשה מתחיל לתפוס תאוצה בקרב המשקיעים הזרים"
אורן קובי: “הנדל”ן בוורשה מתחיל לתפוס תאוצה בקרב המשקיעים הזרים”

“קשה להעריך את מספר הישראלים שמשקיעים היום בחו”ל, אבל אני מאמין שמדובר בכמה עשרות אלפים שמשקיעים בשוק הנדל”ן בחו”ל מיליארדי שקלים סך הכל.”, אומר אורן קובי המתמחה בהשקעות נדל”ן מעבר לים.

דירוג של חברת הייעוץ העולמית PWC לגבי הערים האטרקטיביות ביותר באירופה להשקעה, דירגה את מדריד במקום השלישי ב-2015, ובשלישייה הפותחת היו ברלין, המבורג ודבלין. יחד עם זאת, 70% מהכסף הישראלי מושקע בנדל”ן בארה”ב, והשאר מפוזר באירופה בערים כמו ברלין, ברצלונה, מדריד, יין וכדומה.

“יעד נוסף שהפך לאטרקטיבי מאוד הוא וורשה, שבפולין, הנהנה מצמיחה קבוע של 3.5%-4% בשנה, ותשואה של 4%-5% על השכרת דירות”, מסביר אורן קובי. לפי הנתונים, אם לפני ארבע שנים נמכרו בוורשה 13-15 אלף דירות, ב-2016 נמכרו 25 אלף דירות. זה גידול משמעותי שמשקיעי הנדל”ן יכולים ליהנות ממנו.”