מתוך Mako: קרב הנדל”ן הממשלתי יוצא לדרך

Rate this post

המאמצים להוזיל את עלויות הנדל”ן עבור הציבור ולפתח תכניות בניה בטווח זמן קצר, הביאו ליצירה של שתי תכניות, האחת מטעם משרד האוצר והשנייה מטעם משרד הבינוי והשיכון. מהם עיקרי תכניות אלו ואיזו צפויה להועיל גם למשקיעי הנדל”ן, גם לרוכשי קרקע חקלאית וגם לקבלנים?

בכתבה שהתפרסמה באתר Mako, פורטו עיקרי התכנית של השר אריאל והשר לפיד, אשר מקבלות ביקורות חלוקות ויכולות לבשר על שינוי מיידי. התכנית של השר לפיד מציעה 0% מע”מ על רכישה של דירה ראשונה והתכנית של השר אריאל הנקראת “מחיר מטרה”, מציעה שינוי בשיטת קבלת המכרזים לקבלנים. על פי התכנית של השר אריאל, המכרז יינתן לקבלן על פי המחיר הנמוך ביותר שיציע לדירה, ולא על פי המחיר הגבוה על הקרקע כפי שנהוג היום. צעד זה יכול להועיל גם למשקיעי הנדל”ן ובמיוחד עבור המשקיעים בקרקע החקלאית, בגלל שההשקעה הראשונית בה היא נמוכה יחסית והמחיר המוצע לדירה יכול להיות בהתאם.

התכניות מקבלות ביקורות שונות ויש הטוענים כי שינוי שיטת המכרז לא יצור מלאי מספק ושהקריטריונים לרכישת דירה ראשונה ללא מע”מ, לוקים בחסר ויש לשנות אותם. כרגע שתי התכניות מקודמות במקביל, ואין לדעת אם אחת מהן תסתיים בחקיקה סופית.

חברת א.ר. לוג’יסטיק נדלן מעניקה ללקוחותיה שקט נפשי וביטחון בזמן הרכישה של הקרקע החקלאית וגם אחריה ומלווה את הלקוח בכל שלבי הרכישה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*