קרקע חקלאית

ברגע שקונים קרקע חקלאית להשקעה, אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם. ההשקעה לא צריכה שום טיפול מצדכם. כמובן, אתם שומעים סיפורים על אנשים שהבטיחו להם, אמרו להם ושיקרו להם בתחום הקרקעות החקלאיות, אך ההבדל הגדול הוא שמדובר באנשים שחשבו שהם מבצעים השקעה בקרקע חקלאית כשלאחר שנה או שנתיים יוכלו כבר לבנות עליה את בית החלומות.
זה לא נכון ולא יקרה בעתיד הקרוב. אנו לא מבטיחים לכם את בית החלומות, אלא השקעה בטוחה לעתיד. קניית קרקע חקלאית כשמה כן היא – חקלאית. הקרקע אותה תרכשו תשמש אתכם לצורכי השקעה בטוחה. עם הזמן הקרקע שרכשתם תעלה את שוויה בצורה עצמאית מהסיבה הפשוטה שככל שעובר הזמן, מספר הקרקעות בארץ קבוע אך האוכלוסייה ממשיכה לגדול והביקוש ממשיך לעלות.

מה חשוב לדעת לפני רכישת קרקע חקלאית?

1. יש לשים לב לסוג הקרקע הנרכשת – יש שני סוגי קרקעות עיקריים: האחד הוא קרקע המיועדת להפשרה ולפיתוח עירוני והיא עתידה להיות הראשונה שתופשר לבנייה באותו אזור, וקרקעות אשר זקוקות לאישור מיוחד כדי להפשירן ושלא מומלץ להשקיע בהן. הדרך הטובה ביותר לבדוק מהו סוג הקרקע היא לבחון תוכניות המתאר החלות על הקרקע ברמה הארצית, מחוזית ומקומית.

2_13469199982. מחיר הקרקעות מסמנות את סוג הקרקע – חברות המשווקות את הקרקעות מכירות את מצב הקרקע, ולכן מחיר נמוך מאוד של קרקע תצביע ככל הנראה על כך שעדיין אין היתכנות להפשרה למגורים.

3. יש לבדוק בתוכניות המתאר האם יש גורמים שעלולים למנוע את הפשרת הקרקע, כמו למשל קרבת הקרקע לבסיס צבאי – וועדות התכנון מחייבות מרחב ביטחון בין שימושים מסוימים לבין אזורי המגורים.

4. מי בעל הקרקע? חשוב לבדוק האם הקרקע נמצאת בבעלות פרטית או בבעלות מינהל מקרקעי ישראל, שכן יש לכך השלכות כלכליות.

5. להיעזר במומחים – לפני שבוחרים את הקרקע הרצויה להשקעה, וגם אחרי יש להסתייע באנשי מקצוע הבקיאים בתחום שיוכלו ללוות את המשקיע מתחילת הדרך ועד סופו.

קרקע חקלאית להשקעה - הזדמנות כלכלית חד פעמית
קרקע חקלאית להשקעה – הזדמנות כלכלית חד פעמית

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*