רכישת קרקע חקלאית להשקעה בת”א – ליזם ולאדם הפרטי

Rate this post

בזמנים של בועת נדל”ן אשר פוקדת את כלכלת מדינת ישראל, אנשים רבים מתכננים לטווח הרחוק ועומדת בפניהם ההחלטה בדבר האפיק בו ישקיעו את כספם. כאשר הכלכלה אינה יציבה ישנה חשיבות גדולה להשקעת ההון, גם בדרך שתבטח אותו וגם בדרך שיכולה להפיק תשואה בעתיד הרחוק או הקרוב.

איפה להשקיע את הכסף?

קרקע חקלאית להשקעה
קרקע חקלאית להשקעה (Sujin Jetkasettakorn)

ההשקעה בנדל”ן נחשבת להשקעה פופולארית מאוד ובגלל עליית המחירים, הביקוש הגבוה וההיצע הנמוך, יהיה נכון להשקיע את ההון העצמי באפיק זה. יתר על כן, קרקע חקלאית להשקעה, תהווה החלטה משתלמת יותר מסיבות רבות ותתאים לא רק ליזם, אלא גם לאדם הפרטי, המתכנן להגדיל את הונו. במיוחד נכון הדבר, כאשר מדובר בקרקע חקלאית להשקעה בת”א, אותה ניתן לרכוש במסגרת תכנית 3700.

קרקע חקלאית בת”א – השקעה קטנה כגדולה

המאפיינים של רכישת קרקע חקלאית להשקעה בת”א, הופכים אותה למשתלמת במיוחד, בין אם מדובר בהשקעה יזמית עסקית, שיכולה לדרוש הון מכובד וגם אם מדובר באדם פרטי או משפחה, המעוניינים להגדיל את ההון העצמי שלה. מדוע זה כך?

  • שווי קרקע חקלאית – העלות של קרקע חקלאית, אפילו במסגרת תכנית 3700, המציעה קרקע חקלאית למכירה בקו החוף של ת”א, היא מינימלית ויכולה להגיע מכמה עשרות אלפי שקלים לכמה מאות. עקב כך, כל אדם שצבר הון משמעותי כלשהו, יוכל לרכוש אותה וליצור לעצמו הזדמנויות של הגדלת התשואה בעתיד.
  • ביקוש והיצע בת”א – ת”א נחשבת על פי רוב האוכלוסייה ליעד הנדל”ני המבוקש ביותר בישראל. הסמיכות לקו החוף, שהיא פרמטר קבוע ויציב שלא ישתנה בעתיד, התרבות, מוסדות החינוך האיכותיים והנגישות רחבת ההיקף, הופכים אותה ליעד מבוקש, הן למגורים והן להשקעות מסחריות אחרות. לעומת זאת, היצע המגורים ושטחי המסחר בת”א הוא נמוך והביקוש גבוה ועל כן, הסיכוי שקרקע חקלאית להשקעה באיזור זה תניב רווחים כבר בעתיד הקרוב, הם גבוהים.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*