5 סיבות להשקעה בטיפוח יזמים צעירים

Rate this post

אורן קובי

יזמות עסקית היא דלת הכניסה לעולם העסקים. אולם, לאחר שנכנסים בדלת זו אין בהכרח ערובה להצלחה. יזם הוא זה אשר יש הגה רעיון והוא פועל למימושו. הדרך הינה דרך חתחתים ודורשת תכונות אופי מסוימות, התמדה ובעיקר משאבים כספיים. כאשר אין בידיו של היזם הצעיר האמצעים הכלכליים להגשמת המיזם שהגה, ישנו סיכוי גבוה שהוא יתפוגג כלא היה וכאן כבר מדובר על הפסד גלובלי. השקעה בטיפוח יזמים צעירים קוצרת את פירותיה במישור האישי, החברתי והכלכלי.

1. יזמות – קוד גנטי?

יזמים אינם נולדים יזמים. כל אחד מאיתנו שונה במהותו מהשני ולכל אחד תכונות אופי שונות. ישנו זה אשר נולד עם תכונות אופי המתאימות יותר ליזם, הוא בעל סקרנות טבעית והנעה גבוהה ללמידה ופיתוח. אולם, ישנם לא מעט תכונות אופי ודפוסי התנהגות ,אשר מאפיינים יזמים, ואותם ניתן לרכוש במהלך החיים. חינוך ליזמות מתבסס על לימוד הדור צעיר להאמין בעצמו וביכולותיו, להעצים את חזקותיו וליטול אחריות על מעשיו. חינוך ליזמות מלמד כי השגת המטרה כרוכה בלא מעט טעויות שיש ללמוד מהן וכי הדרך להצלחה עוברת דרך אינספור כישלונות מחשלים ומעצימים.

2. יכולת שכלית
יזמים צעירים נחשבים לברי דעת ובעלי כישורים רבים יותר ללמידה. היכולת השכלית בגיל הצעיר נמצאת בשיאה וזהו בדיוק הזמן להשקיע בהתפתחות ובהעשרה. הקליטה המהירה, הסתגלנות ויכולת הניתוח הנרחבת מעניקים לדור הצעיר את היכולת לזהות הזדמנויות חדשות ולהפוך אותן למיזם עסקי.

3. הכרות עם השוק
יזמים צעירים ידועים בסקרנותם לחדשנות ולגילויים בפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים. הדור הצעיר מעורב בנעשה בעולם, הוא מחובר יותר לעולם הגלובאלי ופתוח להמצאות חדשות. בנוסף, הדור הצעיר מכיר את צרכי השוק ואת כוח הקנייה.

4. דור העתיד מוביל שינוי חברתי
הדור הצעיר הוא בעצם ממשיך דרכנו. הוא העתיד של מדינת ישראל מבחינה תרבותית, ערכית, חברתית ומוסרית. טיפוח יזמות אינה מתבטא רק בטיפוח עסקי אלא גם בטיפוח חשיבה חברתית יוצרת. כאשר אדם ניחן בתכונות יזמות, הוא מרחיב את אופקיו, דמיונו ומכאן כאן את הווי חייו והסביבה בה הוא חי.

5. טוב למדינה
מעבר להגשמה העצמית ולבסיס הכלכלי האישי שכל יזם מייחל לעצמו, מדינה מתוקנת ומודרנית מבינה את החשיבות הכלכלית שביזמות. אין ספק שתחום היזמות מעודד צמיחה כלכלית במשק ותורם ליצירת תעסוקה ומקומות עבודה חדשים.

 כותב המאמר הוא אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*